W salonie połączonym z kuchnią mieści się przestronna część dzienna ze strefami o różnej funkcji, których odrębność podkreśla między innymi przemyślane ustawienie mebli. Projekt i zdjęcia: Małgorzata Górska-Niwińska/Pracownia Architektoniczna MGN

Zobacz galerię [10 zdjęć]

W salonie połączonym z kuchnią mieści się przestronna część dzienna ze strefami o różnej funkcji, których odrębność podkreśla między innymi przemyślane ustawienie mebli. Projekt i zdjęcia: Małgorzata Górska-Niwińska/Pracownia Architektoniczna MGN
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 marz 2018 12:01

Piękne mieszkanie w Warszawie: zobacz jak wygląda po remoncie

Aranżację nowego mieszkania Sylwia i Krzysztof rozpoczęli od poważnego remontu. Zmiana układu ścian była bowiem jedynym sposobem na dopasowanie pomieszczeń do ich potrzeb.

Czteropokojowe mieszkanie na warszawskim osiedlu, które Sylwia i Krzysztof zdecydowali się kupić, miało dużo zalet i jeszcze więcej wad. Najpoważniejszą z nich była niewystarczająca ilość miejsca do przechowywania. Korytarze były za wąskie na wstawienie szaf, a garderoba tak mikroskopijna, że nadawała się jedynie na komórkę na odkurzacz, mopy, itp.

Tego kochający porządek właściciele zaakceptować nie mogli, bo uważali, że schowków musi być tyle, żeby bez problemu zmieściły się w nich wszystkie rzeczy – nie tylko te, które mają teraz, ale również te, które przybędą w przyszłości.

Drugi mankament to odbiegające od współczesnych standardów łazienki. Co prawda, deweloper zaplanował dwie, ale tak ciasne, że korzystanie z nich pewnością byłoby niezbyt wygodne. Sylwia i Krzysztof uznali zatem, że w układzie mieszkania trzeba dokonać niezbędnych zmian. O pomoc w ich przeprowadzeniu zwrócili się do Małgorzaty Górskiej-Niwińskiej z Pracowni Architektonicznej MGN.

Gdy tylko przygotowała projekt przebudowy, który przewidywał poszerzenie korytarzy i powiększenie łazienek kosztem sąsiadujących z nimi pomieszczeń, bez zwłoki zabrali się za modernizację. W jej efekcie zniknęła niefunkcjonalna garderoba i niepotrzebne WC, zostały też nieco uszczuplone powierzchnie sypialni. Strata niewielka, zważywszy na to, co zyskali!

Po uciążliwym remoncie można było przystąpić do przyjemniejszych prac aranżacyjnych. Gospodarze wybrali styl nowoczesny i spokojną neutralną kolorystykę, w której czują się najlepiej i ożywili ją, za namową projektantki, akcentami mocniejszych barw. Powstało wnętrze o ponadczasowej urodzie, które nie znudzi się szybko i nieprędko wyjdzie z mody.

Salon połączony z kuchnią

W salonie połączonym z kuchnią mieści się przestronna część dzienna ze strefami o różnej funkcji, których odrębność podkreśla między innymi przemyślane ustawienie mebli.

Duża sofa została ustawiona plecami do części kuchenno-jadalnej, tak by osoby na niej odpoczywające nie musiały potrzeć na rozgardiasz, który zazwyczaj towarzyszy gotowaniu. W kąciku telewizyjnym Małgorzata Górska-Niwińska zaprojektowała zabudowę meblową o nieregularnym kształcie. Jest pojemna, ale wygląda lekko, dzięki czemu nie przytłacza pomieszczenia.

Zobacz również: Mały dom z poddaszem. Piękny i praktyczny projekt

Strefa jadalna znajduje się w optymalnym miejscu – w pobliżu aneksu kuchennego. Niewielki, rozkładany stół na co dzień nie zajmuje dużo miejsca; można jednak podwoić wielkość blatu, tak by wygodnie usiadło przy nim nawet dwanaście osób.

Przy barku – poszerzonym blacie półwyspu – można usiąść, by wypić szybką kawę lub potowarzyszyć gospodarzom przygotowującym posiłek.

W częściowo podwieszonym suficie zainstalowano punkty halogenowe i taśmy LED; są tu też lampy wiszące nad barkiem i stołem. Tak zróżnicowane oświetlenie salonu umożliwia regulowanie intensywności światła w zależności od sytuacji czy nastroju. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH