W salonie dominują jasne barwy, z przewagą szarości i beżów, gdzieniegdzie zaakcentowanych drewnianym detalem. Rolę dekoracji pełnią, często zapomniane we współczesnych aranżacjach przestrzeni, wazony i donice z kwiatami. Projekt: J.C. Architecture. Fot. Hedy Chang.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

W salonie dominują jasne barwy, z przewagą szarości i beżów, gdzieniegdzie zaakcentowanych drewnianym detalem. Rolę dekoracji pełnią, często zapomniane we współczesnych aranżacjach przestrzeni, wazony i donice z kwiatami. Projekt: J.C. Architecture. Fot. Hedy Chang.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
28 sty 2015 11:19

Piękne wnętrze w naturalnych kolorach i materiałach

Naturalne drewno, mozaika z muszli i połacie zieleni widoczne przez duże przeszklenia. W tym mieszkaniu natura wkracza do wnętrz!

W Tajpej, wielkiej miejskiej metropolii, znajduje się zakątek, będący azylem dla zmęczonych miejskim gwarem domowników. Wnętrze zaprojektowane przez architektów Johnny'ego Chiu, Norę Wang i Kenny'ego Yang z tajwańskiej pracowni J.C. Architecture, zachwyca relaksującą paletą barw i naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Dlatego też zyskało wymowną nazwę Nature Living.

W całym mieszkaniu panuje niezwykle lekka, świeża atmosfera, będąca zasługą zarówno otaczającej budynek przyrody, jak i wykończenia wnętrza. Zieleń za oknami jest widoczna niemal z każdego miejsca w domu. Duże, panoramiczne przeszklenia, niezmącone niepotrzebnymi szprosami, eksponują piękne konary drzew, które w tym wnętrzu są pełnoprawnym elementem dekoracyjnym. 

Strefa dzienna to spora przestrzeń, na której zaplanowano kuchnią w dużym półwyspem i salon z przeszklonymi ścianami. W obrębie wyspy urządzono powierzchnię gotowania i zmywania oraz czteroosobowy stół, pełniący rolę jadalni. Pozostałe sprzęty AGD wbudowano w wysoką zabudowę, pokrywającą jedną ze ścian.

Dzięki takiemu podziałowi kuchni, jest ona przestronna i estetyczna, wpisując się w lekki charakter wnętrz. W sąsiadującym z nią salonie również dominuje oszczędna stylistyka, choć akcentem, na który warto zwrócić uwagę są rozmieszczone w różnych miejscach doniczkowe kwiaty, pełniące rolę elementów dekoracyjnych. Kwiaty okalają również sypialnię, otwartą na łazienkę. Tutaj lekkości przestrzeniom dodaje duże przeźroczyste przeszklenie, osłaniające strefę kąpieli. 

W całym wnętrzu panuje przyjemna, naturalna kolorystyka, dyktowana przez zastosowane materiały. Azjatyckie gatunki drewna, takie jak cyprys wietnamski, drewno sen i wung bogato zastosowane na podłogach, elementach działowych i zabudowie budują w mieszkaniu przytulną atmosferę. Wtóruje im mozaika z prawdziwych muszli w łazience. Koncert naturalnych materiałów przełamuje stal nierdzewna i czarny metal, korespondujące z nowoczesną formą mebli. 

Projekt: J.C. Architecture.

Zdjęcia: Hedy Chang.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH