Piękny dom w klasyczym stylu. Projekt: arch. wnętrz Ewelina Pik, arch. wnętrz Maria Biegańska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Piękny dom w klasyczym stylu. Projekt: arch. wnętrz Ewelina Pik, arch. wnętrz Maria Biegańska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
10 lis 2017 10:11

Piękny dom dla rodziny: modne wnętrze w klasycznym stylu

Położony wśród niemal dziewiczego krajobrazu dom jest azylem dla czteroosobowej rodziny. Nie brak w nim rodzinnego ciepła, które zostało jednak odpowiednio ubrane w nowoczesne rozwiązania i eleganckie akcenty.

Nowoczesna, elegancka i rodzinna – takiej aranżacji wnętrza oczekiwali właściciele 200-metrowego domu położonego za miastem, na dużej działce otoczonej ze wszystkich stron naturą. Ze swoim marzeniem udali się do zespołu dwóch pań architekt: Marii Biegańskiej i Eweliny Pik z pracowni Modullar. Moment ten był rozpoczęciem owocnej współpracy przebiegającej w przyjaznej atmosferze. Inwestorzy są przemiłymi ludźmi - opowiada Ewelina Pik, przedstawili nam swoje oczekiwania i zaufali nam całkowicie. Powstały według zaprezentowanych przez właścicieli zasad wystrój jest bogaty w nowoczesne, geometryczne akcenty, jak i typowo klasyczne, dekoracyjne detale.

Dom ma czytelny, tradycyjny podział na strefy dzienną i prywatną. Na parterze urządzono salon z dużą kuchnią i jadalnią oraz łazienkę dla gości, podczas gdy na piętrze znalazły się sypialnie i łazienka domowników. Dostępu do strefy dziennej strzeże funkcjonalny wiatrołap, powstały z myślą o lokalizacji budynku. To dom dla dwójki dzieci, ważnym aspektem projektu było zminimalizowanie podmuchów powietrza. Budynek stoi bowiem na ogromnej działce, na której mocno wieje - wyjaśnia arch. Ewelina Pik. Tutaj też można wygodnie usiąść w wyściełanej tkaniną wnęce i zdjąć buty. Od reszty domu strefę tę oddzielają przeszklone drzwi z czarnymi szprosami, które oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią również rolę elementów doświetlających wnętrze.

Przestrzeń dzienna jest otwarta, ale tak zaplanowana, aby strefy robocze i wypoczynkowe nie zaburzały nawzajem swoich funkcji. Z poziomu przestronnej kuchni z półwyspem można oglądać telewizor zamontowany w salonie, ale już nie zobaczy się całości pokoju dziennego. Z kolei wypoczywając na kanapie możemy spoglądać na zieleń za oknem, ale nie zaobserwujemy wszystkiego co dzieje się w kuchni. W przestrzeń pomiędzy salonem, a kuchnią wpasowała się jadalnia z dużym stołem, przy którym celebrować posiłki może wspólnie aż 8 osób.

Wystrój wnętrza spajają w konsekwentną całość powtarzające się w różnych miejscach motywy. Zaprojektowana przez Macieja Zienia mozaika z kolekcji Monte Carlo firmy Tubądzin zdobi ścianę w kuchni i ma swój odpowiednik w salonie w postaci wzorzystych tekstyliów. Modne w tym sezonie geometryczne motywy są mocnym akcentem dekoracyjnym i wprowadzają do wnętrza nowoczesny klimat. Z kolei szaroniebieska zabudowa kuchenna z delikatnie klasycyzującymi frontami harmonizuje formą i kształtem z zabudową meblową w salonie, a także w łazience na piętrze. Klasyczna maniera widoczna jest również w postaci – tym razem już białych – sztukaterii na ścianie w salonie oraz w kształtach zdobnych, czarnych kinkietów. Utrzymane w klasycznej stylistyce detale sprawiły, że nowoczesna aranżacja domu nabrała eleganckiego charakteru, na którym zależało inwestorom.

Właścicielom nie chcieli jednak, podczas tworzenia nowoczesnej i eleganckiej aranżacji wnętrz utracić atmosfery rodzinnego ciepła. Dlatego też dużą rolę w wystroju domu odgrywają przytulne kolory drewna, widoczne najbardziej w salonie, gdzie szlachetnym fornirem pokryto całą ścianę oraz zamontowano na niej wiszący regał z asymetrycznymi frontami w identycznym wykończeniu. Ciepły, domowy nastrój budują również relaksujące szarości, które zdominowały przestrzeń Pani i Pana domu na piętrze.

Prywatny azyl właścicieli to przestronna sypialnia sąsiadująca z jednej strony z łazienką domowników, a z drugiej – z pokaźną garderobą. Do tej ostatniej prowadzi sekretne przejście – drzwi dyskretnie wkomponowane w ścianę, wykończoną takimi samymi tekstylnymi panelami, jak ich skrzydło. Zaprojektowane przez Marię Biegańską i Ewelinę Pik panele pełnią jednocześnie rolę zagłówka małżeńskiego łoża i – za sprawą swojej miękkiej formy - dodają wnętrzu tak pożądanej przez inwestorów przytulności.

Szare tonacje królujące w sypialni są kontynuowane również w znajdującej się obok łazience. Tutaj nadano im jednak różne faktury – gładkiej wodoodpornej farby w strefie kąpieli, płytek z powierzchnią przywodzącą na myśl połyskującą rybią łuskę czy wreszcie, frezowanych frontów zabudowy korespondującej z meblami na parterze.

Projekt: arch. wnętrz Ewelina Pik, arch. wnętrz Maria Biegańska, Modullar (profil pracowni na FB)

Tekst: Anna Sołomiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Marta Ustymowicz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH