Zaprojektowany w domu kominek uprzyjemni mieszkańcom niejeden jesienno-zimowy wieczór. Projekt: Marcin Abramowicz, Jagoda Gruca, Dobre Domy

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Zaprojektowany w domu kominek uprzyjemni mieszkańcom niejeden jesienno-zimowy wieczór. Projekt: Marcin Abramowicz, Jagoda Gruca, Dobre Domy
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
30 gru 2017 14:35

Piękny dom piętrowy: projekt i wnętrze podmiejskiej willi

Pompejusz to 140-metrowy dom jednorodzinny piętrowy, przeznaczony dla 4-6-osobowej rodziny. Elegancka bryła kryje w sobie funkcjonalne wnętrze.

Jest to dom z garażem jednostanowiskowym i dachem wielopołaciowym. Układ funkcjonalny obejmuje pokój dzienny, 4 pokoje oraz 3 łazienki. Dodatkowo projekt zawiera również spiżarnię i garderobę na parterze.

Komfort podmiejskiej willi

Pompejusz jest reprezentantem współczesnych miejskich willi. Cechuje się nowoczesną bryłą, dużymi przeszkleniami i ciekawym wykończeniem elewacji. Biały tynk, urozmaicony elementami drewna i okładziną kamienną, nadaje domowi bardzo eleganckiego charakteru.

W projekcie zadbano również o dobre połączenie z otaczającym ogrodem. Częściowo zadaszony, ogromny taras to naturalne przedłużenie strefy dziennej – można na nim przyjemnie spędzić czas w towarzystwie rodziny i znajomych.

Na parterze uwagę zwraca przestronna strefa dzienna, składająca się z salonu, jadalni i otwartej kuchni, z bezpośrednim dostępem do podręcznej, niezbędnej w każdym domu spiżarni.

Z kolei zaprojektowany w domu kominek uprzyjemni mieszkańcom niejeden jesienno-zimowy wieczór. Białe minimalistyczne wnętrze ożywia ciepła drewniana podłoga.

Dodatkowo, w salonie zadbano o detale wystroju – ciekawe lampy i poduchy w modnym kolorze ochry stanowią idealne dopełnienie. Pustka nad jadalnią potęguje wrażenie przestronności strefy dziennej. Okładzina kamienna na części ścian przełamuje dominacje bieli.

Parametry i technologia budowy 

pow. garażu 18,70 m2
pow. pom. gospodarczych 6,10 m2
pow. zabudowy 145,00 m2
kubatura 515,10 m3
wysokość domu 8,50 m
kąt nachylenia dachu 22º
min. wymiary działki 21,45 x 20,80 m

fundamenty – betonowe
ściany zewnętrzne – warstwowe z bloczków silikatowych ocieplone styropianem
ściany wewnętrzne – z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k
strop – gęstożebrowy z elementami żelbetowymi
dach – dachówka ceramiczna bądź cementowa 240,40 m2
elewacje – tynk strukturalny, okładzina kamienna i drewniana

Projekt: Marcin Abramowicz, Jagoda Gruca, Dobre Domy

Zobacz także: Dom z poddaszem - tak urządzisz 120 metrów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH