Piękna więźba dachowa górująca nad strefą dzienną stanowi jej wyjątkową ozdobę. Dom Dakota V. Projekt: Marcin Abramowicz, Marta Zaperty-Adamek. Fot. Dobre Domy

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Piękna więźba dachowa górująca nad strefą dzienną stanowi jej wyjątkową ozdobę. Dom Dakota V. Projekt: Marcin Abramowicz, Marta Zaperty-Adamek. Fot. Dobre Domy
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
30 kwi 2018 09:57

Piękny, nowoczesny dom: zobacz projekt i wnętrza

Dakota V to ponad 170-metrowy dom zaprojektowany z wyjątkową dbałością o każdy szczegół. Funkcjonalny rozkład wnętrza pozwoli na komfortowe zamieszkanie 4-5-osobowej rodzinie.

Dakota V to piękny, duży dom parterowy dla rodziny szukającej komfortu na najwyższym poziomie. Do wnętrza domu zaprasza wygodny wiatrołap z garderobą, co pozwala zachować ład i porządek w strefie wejścia.

Część dzienna domu to salon połączony z jadalnią i kuchnią, tworzące dużą otwartą przestrzeń. Przestronna kuchnia posiada osobną spiżarnię oraz miejsce na wyspę. W jadalni zmieści się duży, rodzinny stół. Część wypoczynkowa ma wysoki sufit. Dopełnieniem całości jest zadaszony taras z zewnętrznym kominkiem.

Zobacz również: Schody w domu: 20 zdjęć z polskich wnętrz

Na uwagę zasługuje pokój rekreacyjny, z jedną ścianą całkowicie przeszkoloną, zaprojektowany tak, aby można go było w szybki sposób oddzielić od pokoju dziennego. W strefie prywatnej domowników znajdują się wc, łazienka, pralnia, trzy pokoje oraz moduł dla Rodziców z dużą sypialnią z wyjściem na taras, osobną łazienką i garderobą. W części gospodarczej zaprojektowano kotłownię oraz dwustanowiskowy garaż. 

Technologia i konstrukcja

fundamenty – betonowe
ściany zewnętrzne – warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych
ściany wewnętrzne – bloczki wapienno-piaskowe
dach – dachówka ceramiczna lub cementowa 389,00 m2
elewacje – tynk strukturalny, okładzina kamienna i drewniana

Dane techniczne

pow. użytkowa: 172,00 m2
pow. garażu: 37,80 m2
pow. pom. gospodarczych: 5,30 m2
pow. zabudowy: 281,90 m2
kubatura: 608,00 m3
wysokość domu: 5,10 m
kąt nachylenia dachu: 25º
min. wymiary działki 29,46 x 25,80 m

Projekt: Marcin Abramowicz, Marta Zaperty-Adamek, Dobre Domy 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH