Płytki ceramiczne: trendy na 2018 rok prosto z hiszpańskich targów Cevisama w Walencji. Producent: Tau, kolekcja Arni. Fot. Tau

Zobacz galerię [44 zdjęć]

Płytki ceramiczne: trendy na 2018 rok prosto z hiszpańskich targów Cevisama w Walencji. Producent: Tau, kolekcja Arni. Fot. Tau
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
27 lut 2018 10:29

Płytki ceramiczne. 10 trendów wzorniczych na 2018 rok

Jesteście ciekawi jakie płytki będą modne w 2018 roku? Specjalnie dla Was prezentujemy 10 trendów wzorniczych prosto z hiszpańskich targów Cevisama.

Hiszpania, jeden z czołowych producentów płytek ceramicznych na świecie, promuje nie tylko nowoczesne technologie produkcji, ale przed wszystkim kreuje trendy wzornicze. Na 2018 rok, producenci płytek, skupieni w stowarzyszeniu ASCER, zaproponowali podczas 36. edycji targów Cevisama 10 trendów. Poznajcie je wszystkie!

1. Z metalicznym połyskiem

Trend nienowy, ale w tym roku znów zdecydowanie powraca do łask. Stare złoto, miedź i srebro – w różnym wydaniu – można było zaobserwować w nowościach większości producentów. Swoistą nowością były płytki wiernie odwzorowujące Corten (materiał ze stali, który w naturalny sposób, pod wpływem warunków atmosferycznych, nabiera rdzawej barwy). Hitem będą płytki imitujące drewno z metalicznym połyskiem.

Fot. Dune

2. W stronę natury – kamień

Zdefiniowany jako efekt Stracciatella trend nawiązuje do wiernego odtworzenia naturalnych kamieni. Najmodniejsze będą płytki imitujące marmur, z jego charakterystycznym użyleniem. W modzie będą też granity czy piaskowce, ale były one nieco mniej akcentowane przez producentów na targach. W tym segmencie płytek dominują też duże formaty (nawet do 3600 mm x 1200 mm!).

Fot. TAU

3. Powrót do korzeni

Architekci i projektanci wnętrz, obok zamiłowania do minimalistycznych wnętrz czy dużych formatów, zaczynają stopniowo doceniać możliwości małych, ręcznie formowanych płytek ceramiczne, akcentując ich unikalny charakter.

Czytaj również: Płytki ceramiczne: nasza fotorelacja z hiszpańskich targów Cevisama

Coraz częściej powraca się do bardziej dekoracyjnych wyrobów z płytek ceramicznych, z których każdy oddaje indywidualny styl i kolor danego rzemieślnika. Znakiem tego trendu jest wypalana glina, ręcznie wykonane motywy i dekoracje. Oczywiście nadal modne będą, obecne już od kilku sezonów, płytki przypominające kafle ceramiczne, stosowane do konstrukcji tradycyjnych pieców.

bestile_zurbaran.jpg
bestile_zurbaran.jpg

Fot. Bestile

4. Duże i małe formaty

Z jednej strony wszyscy czołowi producenci stawiają na duże formaty – największe płytki prezentowane przez producentów osiągały wymiary 3600 mm x 1200 mm! Dają one możliwość kreowania monolitycznej przestrzeni, zarówno we wnętrzach domów, jak również obiektach użyteczności publicznej. Kolejnym ich zastosowaniem są fasady wentylowane i produkcja mebli. Największe formaty wykorzystywane są nie tylko jako dekoracja ścian czy podłóg, ale również jako blaty stołów, zabudowy mebli, wysp kuchennych, mebli łazienkowych czy drzwi wewnętrznych. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH