
Aranżacja wnętrza - zobacz ciekawe pomysły na ściany i podłogi

Małe mieszkanie - piękne wnętrze w szarościach

Parterowy dom - 15 wyjątkowych projektów

Eleganckie wnętrze z charakterem

Dom parterowy - pomysł na 130 metrów
Polska pracownia projektowania architektury i wnętrz zdobyła Red Dot Award! Najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie wzornictwa trafi do rąk projektantów za Pasterską Chatę – dom położony nad Jeziorem Czorsztyńskim na południu Polski.
Autorska koncepcja domu powstała i została w całości zrealizowana w ramach Grupy Projektowej HOLA, założonej przez Monikę i Adama Bronikowskich.
Prestiżową „czerwoną kropkę” w kategorii Product Design otrzyma Pasterska Chata – kompleksowa realizacja architektoniczno-wnętrzarska, która powstała w ramach Grupy Projektowej HOLA.
Pasterska Chata jest dla nas szczególnym projektem z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że odpowiadaliśmy nie tylko za wnętrza, lecz także za architekturę tego budynku. To miejsce, które stworzyliśmy od początku do końca. Z poszanowaniem lokalnej tradycji i krajobrazu. Bez wahania możemy stwierdzić, że Red Dot jest dla nas najcenniejszą nagrodą w dotychczasowej karierze zawodowej – ze względu na swój ogromny prestiż, a zarazem na nasz duży sentyment do tego konkretnego projektu. To zaszczyt i radość być wyróżnionym czerwoną kropką – komentują Monika i Adam Bronikowscy, właściciele HOLA Design.
Pasterska Chata
Nagrodzony Red Dotem projekt to górska chata położona na malowniczym półwyspie Stylchyn. Dom zlokalizowany jest w miejscu o niezwykłej historii – w sąsiedztwie uratowanych przed zalaniem, zabytkowych drewnianych willi, zagród i murowanych piwniczek ze spichlerzami, pochodzących z drugiej połowy XIX i początku XX wieku, z zapierającym dech widokiem na jezioro oraz zamki w Czorsztynie i Niedzicy.
Zarówno jej bryła, jak i wnętrza stanowią unikalną interpretację tradycyjnej architektury tego regionu Polski. Głównym materiałem zastosowanym w całości projektu jest drewno. Dach oraz fasada budynku zostały pokryte wiórem osikowym. Drewniane drzwi wejściowe udekorowano ornamentem nawiązującym do lokalnej tradycji.
Zobacz także: Mały dom: zobacz jak zaprojektowano 80 metrów
Ten motyw został powtórzony wielokrotnie wewnątrz – na drzwiach, meblach czy schodach. Ścianę kuchni zdobi wycięty w stalowej płycie znak kwiatu życia – lokalny symbol ludowy. W projekcie nie tylko oparto się na lokalnej tradycji, ale też lokalnych materiałach, m.in. na sufitach i ścianach położono postarzane drewniane deski. Niemal wszystkie meble to autorskie projekty architektów. Całość stanowi intrygującą grę motywów z przeszłości i współczesnych rozwiązań technologicznych.
Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu
Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.