Kuchnia

Zobacz galerię [25 zdjęć]

Kuchnia "pod schodami". Projekt i zdjęcia: Aleksandra Pater-Bartnik / ArchOmega Studio
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
05 marz 2018 12:28

Pomysłowe mieszkanie z kuchnią "pod schodami"

Główne założenia projektu tego mieszkania były dwa: dużo forniru i proste, białe szafki. Wystarczyło dodać do tego kreatywność i niebanalne pomysły projektantki, by udało się z nich zbudować zgrabną całość.

Nietypowa lokalizacja kuchni - pod schodami to z jednej strony rozwiązanie, które wymusiła ograniczona przestrzeń, z drugiej zaś celowy i przemyślany zabieg projektantki. W ten sposób w niewielkiej przestrzeni dziennej udało się uzyskać bardzo ciekawy, przyciągający wzrok efekt. Umieszczone pod schodami wąskie szafki mieszczą wszystkie niezbędne w kuchni utensylia.

Zestawienie bieli, szarości i ciepłego, jasnego forniru to zabieg bardzo modny i dość często wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Jedną ze ścian salonu w całości pokrywa dębowy fornir, widoczny także od strony sypialni. W strefie prywatnej projektantce udało się też z dobrym skutkiem wprowadzić ciepły kolor beżowy. Pojawia się on na ścianach w sypialni i przylegającej do niej łazience, w formie urokliwego wzoru w pepitkę.

Modowe inspiracje znalazły również swój wyraz na podłodze łazienki dla gości - zastosowano tam płytki inspirowane motywem kraty Burberry.

Zainspiruj się innymi pomysłami tej projektantki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH