Ciężka, kamienna kuchnia to element dominujący w niewielkim mieszkaniu.Projekt: Studio.O. Fot. Aga Kobus

Zobacz galerię [23 zdjęć]

Ciężka, kamienna kuchnia to element dominujący w niewielkim mieszkaniu.Projekt: Studio.O. Fot. Aga Kobus
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
11 maj 2018 10:57

Przestronna kawalerka - pięknie, nowocześnie, z pomysłem

Słowo „kawalerka” przywodzi na myśl małe, często klaustrofobiczne mieszkanie. Tymczasem ten projekt udowadnia, że nawet nieruchomość mająca 40 m kw. może w być przestronna.

Kawalerka to idealne rozwiązanie dla współczesnych ludzi - nomadów. Wysublimowane, eleganckie i niebanalne małe przestrzenie to odpowiedź na potrzeby zamożnych ludzi, którzy cenią sobie niezależność i minimalizm.

Największym atutem tego mieszkania jest ściana okien doświetlająca każdy jego zakamarek. - Słońce wnosi do wnętrz życie, pozwala na naturalny odbiór kolorów. To jest przede wszystkim energia – tłumaczy Grzegorz Goworek z pracowni Studio.O., która zaprojektowała kawalerkę.
- Zupełnie inaczej nam się żyje, gdy wnętrze jest doświetlone. Światło naturalne sprawia, że nasz wzrok odpoczywa. To powoduje radość i wpływa na dobre samopoczucie – dodaje Aga Kobus z pracowni Studio.O.

Salon i otwarta kuchnia tworzą dwa przeciwległe bieguny wzdłuż ściany okien. Różnią się one nie tylko funkcją i zagospodarowaniem, ale też kolorem i materiałami wykończeniowymi. Urządzony minimalistycznie salon charakteryzują beżowe, stonowane, jasne odcienie. Kuchnia natomiast jest dominująca – cięższa, kamienna. Oddziela ją od salonu niewielka wyspa z blatem roboczym Silstone Doradus. Nietuzinkowa zabudowa w kuchni jest efektem współpracy Studio.O. z pracownią stolarską. Do pokrycia ścian i okapu architekci wykorzystali płytki Marazzi Blend Brown.

Intrygującą częścią projektu jest niewątpliwie oświetlenie. W kuchni wykorzystano lampę Artemide Talak - subtelna, biała kreska przymocowana do blatu wyspy. Podobny model znaleźć można nad umywalką w łazience - brązowa kreska została skonstruowana przez pracownię stolarską według projektu Studio.O. Drzwi przesuwne Raumplus posłużyły do skomponowania ruchomej ściany, która oddziela minimalistyczną, surową sypialnię od części dziennej mieszkania. Proste kształty i formy oraz naturalne kolory i materiały to idealne rozwiązanie dla takiej przestrzeni. Łóżko oraz jego zabudowa powstała zgodnie z projektem Studio.O. Charakteryzują się one minimalną ilością ozdobników i niewidocznymi łączeniami.

Biuro i mieszkanie w jednym - zobacz rewelacyjny projekt

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH