Widok salonu od strony wejścia. Niezwykle kobiecą aranżację podkreślają tkaniny w zróżnicowanie nasyconych różach. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Widok salonu od strony wejścia. Niezwykle kobiecą aranżację podkreślają tkaniny w zróżnicowanie nasyconych różach. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 lis 2011 10:26

Przypudrowana kawalerka

Mieszkanie w iście kobiecym stylu, w ulubionych czarno-białych barwach jego właścicielki, gdzieniegdzie tylko muśnięte rozmytym różem...

Luksusowa kawalerka na samym szczycie apartamentowca została zaprojektowana przez arch. Martę Dąbrowską. Po wielu przemyśleniach inwestorka i projektantka zdecydowały się na kompleksową zmianę zastanego układu pomieszczeń. Stworzenie na 70m2 funkcjonalnej przestrzeni, zwłaszcza że skośne ściany niezgrabnie łączyły pomieszczenia, a brak kątów prostych rokował nieustawność pomieszczeń, okazało się nie lada wyczynem. Co więcej, krzywizny stały się dla projektantki prawdziwym natchnieniem do zaaranżowania naprawdę niebanalnego wnętrza. Otwartą wielofunkcyjną przestrzeń tworzy strefa kuchenna, jadalniana i salonowa. Tutaj się gotuje, przyjmuje gości i godzinami przesiaduje na wygodnej kanapie... Ponieważ kuchnia i jadalnia zostały połączone z salonem, gotowanie stało się tu zajęciem towarzyskim, niemal rytualnym.

Wygląd i estetyka wykonania kuchni są designerskim dziełem projektantki. Fronty meblowe wykonane z białego błyszczącego mdf-u oraz czarnego szkła tworzą przyciągający wzrok kontrast kolorystyczny, złagodzony nieco bladym różem na ścianach. Rozwiązanie kuchni w formie wyspy z umieszczoną na niej płytą i zawieszonym walcowym okapem, daje komfort gotowania, a jednocześnie stały kontakt z gośćmi. To również zaproszenie do podjadania prosto z garnka! Z wyspą kuchenną projektantka połączyła elegancką minijadalnię. Krzesła o subtelnej linii oparcia są kolorystycznym dopełnieniem tej biało-czarnej strefy. Nisko zwieszone lampy podkreślają i wydzielają optycznie jadalnię. Nieregularny kształt salonu to efekt – uwaga! - dopasowania skosu ściany do kształtu kanapy. Szarofioletowy wypoczynek o nietypowej linii to z pewnością najbardziej charakterystyczny element tego wnętrza. Uwagę zwraca także wbudowana szafa, której fronty ozdabia cyfrowy obraz – fototapeta z perspektywicznym, monochromatycznym widokiem alejki parkowej. Projektantka na tyle umiejętnie wkomponowała mebel w przestrzeń salonu, iż daje on wyjątkowy efekt wizualny, nie zdradzając przy tym swojej rzeczywistej funkcji.

Pomysł, aby wolno stojąca wanna stanęła niemalże na środku sypialni, wyszedł ze strony samej inwestorki. Obudowę wanny wykonano czarną mozaiką z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia, wypełniając szczeliny białą fugą, dzięki czemu wanna prezentuje się zjawiskowo. Buduarowa i zmysłowa aranżacja strefy łazienkowej sprzyja długim relaksacyjnych kąpielom. Vis-a-vis wanny powstała zdjęciowa minigaleria. Pani domu sama wyszukiwała różnorodne ramki, by ułożyć z nich własną kompozycję ścienną. Łóżko tapicerowane skórą, z zagłówkiem wykończonym kryształkami Swarovskiego, koresponduje z kształtem zabudowy wannowej i świetnie wpasowuje się w kobiecy wystrój sypialni. Swoistym kontrapunktem jest druga łazienka - utrzymana w chłodnej, szarej stylistyce. Surowa i pozbawiona ozdób, minimalistyczna, jako jedyna we wnętrzu nasyconym kobiecością przybrała typowo męskie szaty.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • toptrendymeble-pl, 2012-08-07 09:47:49

    w fotelu zakochalismy sie :)

POLECAMY W SERWISACH