Obudowę kominka wyłożono w całości łupkiem kamiennym. Szlachetny materiał dodaje wnętrzu elegancji, a jego niejednolita kolorystyka i chropowata faktura przyciągają wzrok, eksponując kominek, jako centrum strefy dziennej. Projekt i zdjęcia: Gabinet Wnętrz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Obudowę kominka wyłożono w całości łupkiem kamiennym. Szlachetny materiał dodaje wnętrzu elegancji, a jego niejednolita kolorystyka i chropowata faktura przyciągają wzrok, eksponując kominek, jako centrum strefy dziennej. Projekt i zdjęcia: Gabinet Wnętrz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
08 sty 2017 10:33

Przytulne wnętrze: elegancki dom w kolorach ziemi

Miało być przytulnie, ale nie klasycznie. Takie wymagania postawili właściciele przed projektantami z pracowni Gabinet Wnętrz.

Założeniem projektu było stworzenie komfortowej przestrzeni życiowej dla czwórki domowników. Małżeństwo z dwójką dzieci miało bardzo sprecyzowane wymagania. Zależało im na tym, aby wnętrze nie było odzwierciedleniem ultranowoczesnych rozwiązań, ale też nie chcieli, aby popadało w klasyczny przepych. 

Kompromis stworzony przez projektantów to wnętrze w przyjemnej, neutralnej kolorystyce z przewagą ciepłych beżów i brązów, okraszone dozą szarości. Przytulność do wnętrz dodatkowo wprowadzono sięgając po naturalne materiały, jak fornir dębowy czy łupek kamienny. Szlachetny materiał stał się wspólnym mianownikiem strefy wypoczynkowej oraz klatki schodowej i strefy wejścia. 

Dom ma czytelny podział przestrzeni. Na parterze usytuowano salon, jadalnię i nowoczesną, wyodrębnioną ze strefy dziennej kuchnię. W jej obrębie połączono klasyczne wybarwienie drewna dębowego z połyskującymi lakierowanymi frontami. W pomieszczeniu wygospodarowano miejsce na barek śniadaniowy, przeznaczony do spożywania mniejszych posiłków. Z kolei rodzinne biesiady urządza się w jadalni, której stół można powiększyć w razie potrzeby. 

Na parterze zaplanowano również łazienkę dla gości, wpasowaną we wnękę pod schodami, troszcząc się tym samym o wykorzystanie każdego skrawka dostępnej przestrzeni. Na piętrze z kolei znalazły się trzy sypialnie - dwie dla dzieci, jedna małżeńska - hol z garderobą oraz duża łazienka domowników.

Pokoje dziecięce urządzono, korzystając z dostępnych w ogólnej sprzedaży rozwiązań. Postawiono na meble modułowe, za czym krył się praktyczny powód. Tak łatwiej bowiem będzie przeprowadzić wszelkie przemeblowania, powodowane zmiennymi potrzebami i upodobaniami dorastających pociech. 

Projekt i zdjęcia: Gabinet Wnętrz.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gołąbek, 2017-01-10 14:05:40

    fajne

POLECAMY W SERWISACH