Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W salonie króluje bardzo duży narożnik, kolorystycznie komponujący się z miękkim dywanem na podłodze w strefie wypoczynkowej. Projekt: Coblonal Arquitectura. Fot. Coblonal Arquitectura.

W salonie króluje bardzo duży narożnik, kolorystycznie komponujący się z miękkim dywanem na podłodze w strefie wypoczynkowej. Projekt: Coblonal Arquitectura. Fot. Coblonal Arquitectura.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 14 sty 2015 10:03 (aktualizacja: 18 sty 2015 11:05)

Przytulne wnętrze: jasne i bardzo piękne

Stonowane kolory, dużo światła i naturalne materiały wykończeniowe. Tak wygląda przepis na piękne wnętrze, które może być jednocześnie współczesne i bardzo przytulne.

Hiszpańskiej pracowni Coblonal Arquitectura udało się wykreować wnętrze, które jest jednocześnie współczesne i świeże, a zarazem przytulne i z domowym klimatem. Efekt ten osiągnięto dzięki połączeniu naturalnych materiałów, jak drewno i kamień z chłodnymi elementami w postaci dużych szklanych i stalowych powierzchni. 

Przestrzeń, która oddycha

We wnętrzu, dla którego inspiracją był nordycki styl, zaplanowano czytelny podział na poszczególne funkcje pomieszczeń, przy jednoczesnym stworzeniu wrażenia przenikania się przestrzeni. Dzieje się tak za sprawą oryginalnie potraktowanych elementów działowych. Zamiast tradycyjnych ścian, zastaniemy tutaj drewnianą zabudowę, która pełni zarazem funkcję pojemnych mebli jak i elementów działowych, a także duże przeszklenia.

Przeźroczyste tafle dzielą przestrzeń, jednocześnie zezwalając na jej wizualne przenikania się. Wszystko to sprawia, że we wnętrzach uzyskano efekt lekkości i świeżości, zupełnie jakby przestrzeń sama oddychała. 

Przytulna nowoczesność

Mimo oszczędnej stylistyki i prostych form, we wnętrzach panuje przytulna, domowa atmosfera. Naturalne drewno i kamień na ścianach ocieplają wizualnie pomieszczenia, a wtórują im tekstylia takie jak, np. miękki dywan w salonie. Przytulność tą przełamują elementy wykonane ze stali inox, królującej w kuchni. 

Projekt: Coblonal Arquitectura.

Zdjęcia: Coblonal Arquitectura.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA