Otwarta przestrzeń dzienna - salon z aneksem kuchennym. Projekt: Urszula Chojnowska. Zdjęcia: Elżbieta Toczyłowska (Kreacje Domowe)

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Otwarta przestrzeń dzienna - salon z aneksem kuchennym. Projekt: Urszula Chojnowska. Zdjęcia: Elżbieta Toczyłowska (Kreacje Domowe)
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
19 marz 2018 11:28

Rodzinne wnętrze - zobacz przytulne mieszkanie

Inwestorzy - młode małżeństwo, wybierali mieszkanie z myślą o sobie i dwójce dzieci. Wkrótce okazało się, że 85 m kw. z trzema sypialniami służyć będzie rodzinie z trójką dzieci.

Największą trudnością w pracy nad mieszkaniem było funkcjonalne rozmieszczenie salonu. Wyjście na balkon oraz przejście do kuchni przez malutką spiżarnię uniemożliwiało wydzielenie miejsca na stół. Rezygnacja ze spiżarni oraz usytuowanie na jej miejscu jadalni okazało się trafnym rozwiązaniem. W ten sposób uzyskano miejsce do spożywania posiłków w pobliżu kuchni, natomiast salon mógł pełnić funkcje typowo rekreacyjne.

Inwestorzy to zwolennicy stylu nowoczesnego z mocnymi akcentami industrialnymi oraz elementami retro. Na ścianie w kuchni, w salonie oraz w jadalni zastosowano płytki imitujące starą cegłę. Panele w ciepłym kolorze drewna przełamują chłodną biel meblowych frontów, szarość na ścianach oraz beton na podłodze w kuchni i przedpokoju. W rezultacie powstało przytulne i bezpretensjonalne wnętrze, w którym rodzina doskonale się odnalazła i dobrze poczuła.

Autorka projektu, Urszula Chojnowska (ZIELONE Studio Projektowe) jest laureatką 1. miejsca w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - najlepsze projekty" - edycja warmińsko-mazurska.

Zobacz projekt, który zwyciężył w edycji kujawsko-pomorskiej

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH