Czarny wypoczynek (AlmiDecor) idealnie komponuje się ze szklanym stolikiem (Meble Agata) i pasiastymi zasłonami (Leroy Merlin). Podłoga z drewna egzotycznego Kempas line (DLH Drewo) ociepla całą przestrzeń salonu i harmonizuje z tapetą (Studio Finezja). Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Czarny wypoczynek (AlmiDecor) idealnie komponuje się ze szklanym stolikiem (Meble Agata) i pasiastymi zasłonami (Leroy Merlin). Podłoga z drewna egzotycznego Kempas line (DLH Drewo) ociepla całą przestrzeń salonu i harmonizuje z tapetą (Studio Finezja). Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
30 paź 2009 11:07

Romantycznie & sexy

Aranżacja domu, stworzona przez projektantkę Dominikę Grabowską, jest jak prawdziwa kobieta – romantyczna i sexy zarazem. Kocha się w czerni i czerwieni. Lubi zapach pięknych kwiatów i rozkosz unoszącego się ciepła suchej sauny. Ceni dynamikę w kuchni, wygodę w salonie a intymność w sypialni.

Elegancja, prostota i komfort stanowią konsystencję salonu. Przepiękna tapeta okala ciekawie zaprojektowany podświetlany barek, który jest nietypowym, ale jakże efektownym elementem wystroju. Czarny, lśniący wypoczynek zaprasza do popołudniowej sjesty oraz wieczornych rozmów przy migocących ogniach kominka i lampce wina lub na nocny seans w telewizji. Po odpoczynku można natomiast zawsze spokojnie popracować w gabinecie znajdującym się tuż przy salonie, za szklanymi drzwiami.

Salon choć utrzymany w dość zimnych barwach szarości oraz czerni nie budzi negatywnych emocji.Klimat „mrocznego” wnętrza został zrównoważony przez podłogę wykonaną z drewna egzotycznego. Natomiast czerwień pojawiająca się na zasłonach spaja stylistykę tej przestrzeni z jadalnią, gdzie wiszą pochodzące z prywatnej galerii obrazy z intensywnie czerwonym motywem oraz kuchnią, w której żywiołowo mieni się w świetle karminowa mozaika.

Czerń i czerwień

Zastosowane w kuchni połączenie kolorów – czerni i czerwieni oraz połysk zabudowy wykonanej z lacobelu, sprawiają że przestrzeń uzyskała bardzo reprezentacyjny charakter. W sypialni nadal dominują odcienie szarości (tapeta) oraz czerni (lampki, rama łóżka).Intensywna i w pewien sposób agresywna czerwień przechodzi tu jednak w ciepły pomarańcz. Nasycona barwa południowych owoców spowija okno i łóżko. Finezji temu miejscu dodaje jeszcze efektowny stolik na długich nogach.

Ciekawym, ale jakże rzadko spotykanym, elementem architektonicznym w sypialni jest przepierzenie wyznaczające umowną granicę pomiędzy przestrzenią przeznaczoną na sen i odpoczynek a garderobą. Ścianka, na którą „wspięły się” deski podłogowe (dąb wędzony) pełni również rolę ramy dla wielkiego lustra, umieszczonego po drugiej stronie. Romantyzm aranżacji da się zauważyć również w łazienkach. Znajdujące się tam kwiaty oraz umywalki w postaci dużych mis rozstrzygają o charakterze tych przestrzeni. Zastosowanie zaś egzotycznego drewna tekowego w połączeniu z lacobelem daje niezwykły mariaż. Dopełnieniem strefy relaksu jest sucha sauna, która najlepiej pozwala mieszkańcom tego domu odreagować po dniu pełnym wrażeń i obowiązków.

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • meblolandnet-pl, 2012-10-08 08:06:19

  zasłony sa extra! podłoga tez niczego sobie !
 • Magda, 2011-08-10 15:10:42

  Na plus: dużo różnorodnego oświetlenia, klasyczne połączenie białego, czarnego i czerwieni, komplet czarnych, połyskliwych mebli w kuchni (szkoda tylko, że widać na nich każdą smugę) i... nie wiem co to jest - tapeta, czy mozaika między szafkami.

  Na minus: podłoga - nie podoba mi się ani kolor, ani wzór drewna i wydaje mi się że lepsza byłaby gładka, jednokolorowa; poza tym żadne z pozostałych wnętrz nie dorównuje aneksowi ze stołem, ale tylko moja, amatorska opinia.
 • zainteresowana, 2011-07-10 15:21:18

  Naprawdę romantyczne wnętrze. Mówi samo za siebie
 • Gość, 2010-07-24 18:43:13

  Nowobogacko, strasznie pstrokato, bez żadnego szyku czy elegancji, koszmar, bardzo męczące wnętrze...
 • yero, 2009-12-17 12:09:27

  nowobogacki "szyk"

POLECAMY W SERWISACH