W okazałej strefie jadalnianej stanął długi stół (IKEA) i tuzin krzeseł (Allegro). Familijny charakter tego miejsca podkreśla wkomponowany w purpurową ścianę, minimalistyczny kominek oraz duży, otwarty schowek na drzewo. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

W okazałej strefie jadalnianej stanął długi stół (IKEA) i tuzin krzeseł (Allegro). Familijny charakter tego miejsca podkreśla wkomponowany w purpurową ścianę, minimalistyczny kominek oraz duży, otwarty schowek na drzewo. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 lut 2014 05:20

Ściany w kolorze. Nie bój się mocnych barw w mieszkaniu

Pozwalając sobie na odrobinę szaleństwa w doborze towarzyszących na co dzień kolorów właściciele sprawili, że każdy ich dzień jest pełen różnobarwnych niespodzianek.

Położony w okolicach Białegostoku dom, mimo dość typowej konstrukcji, już z daleka wyróżnia się z otoczenia. Jest to zasługa oryginalnej barwy – wrzosu współgrającego ze stalowym odcieniem szarości. Te niebanalne kolory za sprawą projektantki Joanny Wojtkielewicz goszczą także wewnątrz budynku, tworząc w połączeniu z tradycyjnym brązem niepowtarzalną aurę.

Taki też był ogólny koncept aranżacji całego domu, gdzie klasycznemu pięknu towarzyszą nowoczesne rozwiązania osnute nutą purpurowego szaleństwa. Zaadaptowany na strefę czysto funkcjonalną parter odznacza się przede wszystkim niekonwencjonalnym rozkładem na wpół otwartych pomieszczeń. Tuż po wejściu do domu znajdujemy się w ogromnej jadalni, przeznaczonej dla dwunastu osób.

Jej familijny charakter podkreśla umieszczony w tej przestrzeni użytkowej kominek, który wraz ze specjalnym schowkiem na drzewo stanowi swoistą całość funkcjonalno-estetyczną. Wkomponowany jest w ścianę, za którą znajduje się przestrzenny salon z wyjściem na ogród. Pomyślany został jako miejsce wypoczynku, dlatego też króluje tu duża i wygodna kanapa, na której całą rodziną można zasiąść przed równie wielkim telewizorem.

Praktyczne rozwiązania kuchenne

Kuchnia została ulokowana tak, by mieć z niej dogodny dostęp zarówno do jadalni, jak i do salonu.Jej zabudowa, pomysłu projektantki, stanowi gwarancję tego, by to tak często używane przez domowników miejsce było przede wszystkim funkcjonalne, a jednocześnie niczym nie odbiegało od ogólnie przyjętej stylistyki.

Zamknięte szafki oraz wysoko montowane duże i praktyczne szuflady nie tylko stanowią praktyczne rozwiązanie, ale i swym wyglądem nawiązują do industrialnych trendów. Zrezygnowano tu z dominującej purpury na rzecz dopełniającej ją stalowej szarości, którą wybrano na kolor frontów. Blaty w kolorze wenge, którymi pokryto także ściany między szafkami, doskonale korespondują z koncepcją aranżacji całego domu. Uroku dodaje utrzymana w tym samym tonie brązu wysoka winiarka.

Strefa prywatna na poddaszu

Poddasze to tradycyjnie wydzielona strefa prywatna.Poza dwoma sypialniami znajduje się tu przestronna łazienka oraz pokój nastolatka. Uzdolniony muzycznie chłopak sam zadbał o szczegóły wystroju swego pokoju, w którym obok „magicznych” gadżetów nie mogło zabraknąć profesjonalnego sprzętu muzycznego.

Manifestująca się indywidualność młodego człowieka nie koliduje jednak z potrzebą wyciszenia niezbędną do nauki: krzykliwe plakaty ulubionych zespołów wtapiają się tu w uspokajającą zieleń ścian, a uniwersalny regał sprawdza się także jako praktyczna ścianka odgraniczająca poszczególne przestrzenie funkcjonalne w obrębie pokoju.

Podobne rozwiązanie odnajdujemy także w łazience, gdzie pełniące funkcję półek półścianki wydzielają ministrefy użytkowe. Powracający motyw brązu pojawia się jako przerywnik ożywiający łagodność płytek w kolorze ecru. Biała ceramika dodaje klasycznego posmaku, a lustrzane tafle nie tylko kreują nowy wymiar przestrzeni, ale i niwelują skosy ścian.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • domartstyl-pl, 2012-08-07 09:33:15

    świetnie urządzone :) i ten kolor.. bajka :)
  • Glazurniczka_Rotberg, 2012-02-22 13:38:52

    PIEKNE wnetrze! :-)

POLECAMY W SERWISACH