Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kącik jadalniany symbolicznie wydzielają dwie podświetlane nisze (konstrukcja ukrywa elementy instalacji grzewczej). Stół oraz stolik kawowy są z drewna orzecha. Dobrano do nich czarną lampę wiszącą i krzesła w tym samym kolorze oraz czekoladową sofę (Mebelplast). Fot. Bartosz Jarosz.

Kącik jadalniany symbolicznie wydzielają dwie podświetlane nisze (konstrukcja ukrywa elementy instalacji grzewczej). Stół oraz stolik kawowy są z drewna orzecha. Dobrano do nich czarną lampę wiszącą i krzesła w tym samym kolorze oraz czekoladową sofę (Mebelplast). Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 cze 2009 12:17 (aktualizacja: 27 gru 2013 12:47)

Skok w bok

Mała „zdrada” aranżacyjna sprawiła, że harmonijny i uporządkowany związek, brązów i prostych form, obecny w tym mieszkaniu, nie jest monotonny. Kiedy wiadomo, że coś tajemniczego i szalonego czai się za rogiem... trudno być spokojnym czy znudzonym.

Nowoczesne mieszkanie w miejskim stylu. Proste formy mebli i otwarta przestrzeń, nie zdradzają jego lokalizacji w starej warszawskiej kamienicy. A to wszystko za sprawą architekta Adam Bronikowskiego, który zmienił układ przestrzenno- funkcjonalny mieszkania i ukrył wszelkie nieestetyczne instalacje, charakterystyczne dla dawnego budownictwa. Zachował zaś m.in. lodżię, która pełni dziś rolę mingabinetu oraz charakterystyczną dla kamienic znaczną wysokość wnętrz. Domownicy zdecydowali się na ciepłe brązy i naturalny, kojący wystrój otoczenia. Architekt stworzył więc „aranżacyjną bazę” z drewna orzechowego, które ma łagodną barwę i spokojny rysunek.

Orzechowe są więc podłogi oraz część mebli. Do tego dobrano w salonie sofę w kolorze gorzkiej czekolady oraz zabudowy z laminatu w kolorze écru (wykonane na zamówienie), które pojawiają się w rożnych miejscach domu. Charakteru tej uładzonej i harmonijnej całości dodają czarne akcenty w postaci krzeseł w welurowym obiciu, dodatków oraz czarno-białych zdjęć. W sypialni nad łóżkiem zawieszono sporych rozmiarów plakat z panoramą dużego miasta, a w salonie i holu – fotografie z motywem wody. Zdjęcia te mają szczególny charakter. Nie tylko doskonale wpisują się w łagodny klimat wnętrza swoją kojącą przyrodniczą tematyką – są też prezentem od przyjaciółki. Oprawione w szerokie ramy z czarnego mdf-u, podświetlone halogenami, stanowią interesującą galerię.

Mieszkanie zdradza również pasję domowników do kina... Zarówno w sypialni, jak i w salonie wygospodarowywano miejsce na telewizory plazmowe. W salonie dodatkowo zaaranżowano specjalne miejsce do oglądania kina domowego, z wygodnymi kanapami i niezbędnym zestawem głośników. Specyficznym designerskim żartem jest toaleta urządzona bardzo odważnie w dwóch kolorach: głębokiej czerni i namiętnej czerwieni. Miała być totalnym zaskoczeniem, wyłamywać się ze spójnej aranżacji i „szokować” gości. Wnętrze w 100 % ekstrawaganckie. Każdy szczegół jest tu przemyślany i wnosi dużą dawkę szaleństwa. Poczynając od płytek a'la skóra krokodyla, poprzez wykonany na zamówienia czarny lśniący zlew, kończąc na barokowym żyrandolu pociągniętym welurową tkaniną.

PROJEKTANT

Monika i Adam Bronikowscy

Hola Design - Projektowanie Wnętrz


Monika i Adam Bronikowscy

Hola Design - Projektowanie Wnętrz

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA