Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Poprowadzony pod sufitem widoczny ciąg wentylacyjny nadaje wnętrzu lekko industrialnego wyrazu. Fot. Olga Akulova DESIGN.

Poprowadzony pod sufitem widoczny ciąg wentylacyjny nadaje wnętrzu lekko industrialnego wyrazu. Fot. Olga Akulova DESIGN.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 03 wrz 2014 13:23 (aktualizacja: 05 wrz 2014 11:31)

Sposób na nowoczesne mieszkanie. Zobacz apartament w Kijowie

Projektantom przyświecała idea stworzenia wnętrza nowoczesnego i pozwalającego na swobodne codzienne funkcjonowanie. Postawiono na aranżację przestrzeni typu open space, łącząc kuchnię i salon w jedno pomieszczenie.

Zaprojektowany przez zespół pracowni Olga Akulova DESIGN, apartament w samym sercu Kijowa urzeka monochromatyczną kolorystyką i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Mieszkanie bez podziałów

Odrębne pomieszczenia, takie jak sypialnia i łazienka oddzielono przezroczystymi drzwiami, które pełnią jednocześnie funkcję elementu granicznego, jak i łączącego umownie poszczególne wnętrza. Przezrocza nadają mieszkaniu wrażenia przestrzenności i lekkości – efekt osiągany również przez białe podłogi, ściany i sufity oraz oszczędną, minimalistyczną stylistykę mebli. Gładkie fronty meblowe, proste półki bez zbędnych zdobień tworzą czystą, oszczędną aranżację. Jasne rolety na oknach zapewniają prywatność, jednocześnie przepuszczając delikatne światło.

Kuchnia schowana w salonie

Zlewozmywak kuchenny umieszczony został na białej wyspie, w sąsiedztwie ceramicznej płyty kuchennej. Piekarnik z czarnym, płaskim frontem zamontowano w obudowie ściennej w tym samym kolorze. Taka aranżacja kuchni sprawia, że staje się ona praktycznie niewidoczna, niczym schowana w salonie. Rozmieszczenie poszczególnych urządzeń zapewnia jednak pełną wygodę i funkcjonalność.

Przytulny minimalizm

Choć utrzymany w nowoczesnej stylistyce, apartament ma też przytulniejsze, bardziej domowe oblicze. W strefie wypoczynkowej salonu można dostrzec akcenty w cieplejszej kolorystyce – chodniczek z motywem zwierzęcym na podłodze, poduszki w odcieniach beżu i brązu. Fragmenty ścian okalających tą przestrzeń, wykończono płytkami w takim samym kolorze. Ciepłe barwy i okładziny znajdziemy również w sypialni.

Projekt i zdjęcia: Olga Akulova DESIGN.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA