Aneks kuchenny od góry podświetlono lampkami halogenowymi. Zimną czerń i biel zabudowy łagodzi ciepła barwa wysokich szafek umieszczonych w rogach tej strefy. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Aneks kuchenny od góry podświetlono lampkami halogenowymi. Zimną czerń i biel zabudowy łagodzi ciepła barwa wysokich szafek umieszczonych w rogach tej strefy. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 lut 2009 10:02

Środek kojący

Na pierwszy rzut oka jest tu chłodno i bardzo czysto, wręcz sterylnie. Nie widać zbędnych ozdób, obrazów, czy bibelotów. Aż trudno uwierzyć, że mieszkają tutaj młodzi, energiczni ludzie. A jednak...

To nowoczesne, na pozór zimne mieszkanie należy do młodego małżeństwa z dziećmi. Oboje są otwarci na świat, nowocześni, doskonale wyczuwający tendencje i style. Żyją w nieustannym biegu. Chcieli w swoim mieszkaniu odnaleźć to, czego najbardziej brakuje im w zwykłej codzienności – spokój i niczym niezakłócony ład.

Wnętrze miało być „czyste”, harmonijne, przestronne i nowoczesne. W pierwotnym stanie mieszkanie podzielone było na kilka niewielkich pomieszczeń. – Takie ustawienie ścian było po prostu niedostosowane do potrzeb lokatorów – mówi arch. Karolina Pawłowicz. – Większość ludzi źle się czuje w zamkniętej przestrzeni.

Całkowicie otwarte

Wnętrze zostało niemal całkowicie otwarte. W jednym pomieszczeniu znalazły się aneks kuchenny, jadalnia i salon. Miejscem łączącym wszystkie strefy jest stół jadalniany. Ten nowoczesny mebel może skojarzyć się z lodową rzeźbą – jest zimny, ma lśniącą powierzchnię i ostre krawędzie.

Chłód i skrajna dyscyplina, które panują w całym domu wynikają z „klucza”, jaki zastosowano przy aranżacji wnętrz.

Jestem osobą dynamiczną, żywą i bardzo aktywną – tak mówi o sobie pani domu. – Dlatego potrzebuję takiego skrajnego porządku. W nim odpoczywam, potrafię się wyciszyć, uspokoić.

Czerń i biel

Wystrój całości stał się środkiem tonizującym, który łagodzi wszystkie intensywne emocje domowników. W mieszkaniu dominuje czerń i biel, z domieszką elementów w chłodnym kolorze stali.

Właściwie jedynym ciepłym akcentem jest parkiet i wysokie szafki w aneksie kuchennym oraz wstawki w bryłach mebli. Są wykonane z egzotycznego drewna o barwie ciepłego brązu. Nieco łagodzą „lodowy” krajobraz.

Dzielnie wspomagają je lampy wiszące. Stożkowate, kremowe klosze dają łagodne światło, roztaczające dokoła aurę przytulności, jednocześnie łącząc ze sobą wszystkie strefy.

Trochę designu

W ścianie, za stołem jadalnianym, ukryto półki. Ich jasne fronty są gładkie. Otwierają się „przyciskowo” i żadną klamką czy uchwytem nie mącą ładu otoczenia, przy czym na tle jasnej płaszczyzny są prawie zupełnie niewidoczne. Przy stole ustawiono krzesła. I tutaj niespodzianka. Okazuje się, że wnętrze nie jest pozbawione designerskich „ozdób”. Krzesła, podobnie jak niezbędne w każdym domu akcesoria, między innymi lampy, to prawdziwe dzieła sztuki, perełki światowego wzornictwa.

Meble to przedmioty codziennego użytku i często zapominamy, że mogą być także czymś niezwykłym. A w tym wnętrzu widać to doskonale – mówi Karolina Pawłowicz.

Nie da się zaprzeczyć. Można odnieść wrażenie, że wszystko zostało zaaranżowane specjalnie dla nich, jako doskonała „arena do ekspozycji”.

Część salonową otwiera oryginalna szafka. Charakteryzuje ją ostrość kształtów i chłodna, jasna kolorystyka ocieplona powtarzającym się w całym wnętrzu motywem drewna egzotycznego. Przy niej zaaranżowano niewielką garderobę. Schowana za czarną, gładką płytą doskonale wypełnia przestrzeń w kącie pomieszczenia.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • meblolandnet-pl, 2012-10-18 08:10:17

  hoker i krzesełko faktycznie super :)
 • Zainteresowana, 2011-07-12 12:51:28

  Fajne połączenie stali, czerni i bieli. Uzupełnia je bordowa, cudna podłoga
 • lampka i krzesełko, 2009-09-28 04:06:28

  to są modele z firmy Kartell - mają butik w Warszawie na Kruczej 17, tuż obok Wilczej - krzesełko jest super - Louis Ghost
 • nowy, 2009-05-26 15:29:04

  Może przegapiłem to miejsce, ale nie mam pomysłu, gdzie goście siedzący na sofie mają postawić kawę...
 • Gość, 2009-05-14 12:08:29

  Podłoga, a raczej jej kolor, ma zadanie intrygujące i chyba z tego zadania się wywiązuje...
 • Kiwaczek, 2009-02-28 13:25:23

  Troszkę bez wyrazu, ale co kto lubi, za to detale super pomyślane

POLECAMY W SERWISACH