Przestronny salon i jadalnia tworzą wspólną, otwartą strefę dzienną. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Przestronny salon i jadalnia tworzą wspólną, otwartą strefę dzienną. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
15 lut 2017 08:58

Stonowana aranżacja: jasne wnętrze z drewnem i kamieniem

Inwestorzy oczekiwali domu nowoczesnego, ale o ponadczasowym charakterze. Zależało im również na jakości użytych materiałów.

Inwestorka zrealizowała wszystkie elementy projektu niemal od a do z, bez większych zmian. - z zadowoleniem o współpracy z właścicielką tego pięknego domu opowiada Katarzyna Mikulska-Sękalska. Lokum zamieszkuje czwórka domowników: małżeństwo z rezolutną panią domu, skłonną do eksperymentowania z architekturą oraz dwójka synów w wieku szkolnym. Właściciele oczekiwali wnętrza nowoczesnego, jednak nie chcieli ślepo podążać za modą. Wymarzył im się bowiem dom, który będzie elegancki, a przy tym wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Mając na uwadze życzenia klientów, projektant postanowiła zastosować kamień, drewno i szkło – materiały trwałe i ponadczasowe. Elementem wystroju wnętrza zwracającym uwagę jest jego przytulność – aż chce się wygodnie usiąść i „poczuć jak w domu”. Efekt ten został osiągnięty za sprawą przewijającego się w aranżacji całego wnętrza drewna.

Egzotyczny fornir boliwijski ociepla przestrzeń białej kuchni i zaznacza pewnie swoją obecność na stole kuchennym. W romans z nim wdaje się polska dębina, wyściełająca podłogę w strefie dziennej i zabudowę meblową w salonie. Naturalny charakter aranżacji domu kontynuowany jest poprzez obecność prawdziwego kamienia. W kuchni jest to czarny, południowoafrykański anartozyt, w salonie króluje natomiast jego wysokość trawertyn, zajmujący niemal całą ścianę za TV.

W salonie kąpielowym pani i pana domu ściany zdobi natomiast azjatycki onyks, zapraszając domowników do łazienki, otwierającej się odważnie na wnętrze sypialni. Tutaj też stanęła duża wolno stojąca wanna o obłym, niemal okrągłym kształcie. Jest to przestrzeń relaksu, do której wstęp mają tylko dorośli domownicy, mogący oddawać się przyjemności kąpieli w otoczeniu połyskujących miedzianych lamp i eleganckiej tapety na ścianie.

Młodzi mieszkańcy mogą natomiast skorzystać ze specjalnie zaprojektowanej z myślą o nich łazienki, w której od progu wita ich symbol młodzieńczego buntu – James Dean. Pomysłodawczynią tematyki grafiki była sama projektant. Szukałam inspiracji, tak, aby znaleźć coś co odpowiadałoby obu chłopcom. To dosyć trudne – jeden uprawia jeden sport, drugi – inny. Wybór padł na ponadczasowy klasyk. - opowiada Katarzyna Mikulska-Sękalska. Czarno-biała grafika, z której spogląda legenda kina zajmuje honorowe miejsce w przestrzeni, która choć nieco loftowa nie wyłamuje się z obowiązującej w całym domu kolorystyki. Drewniane szafki zestawiono tutaj z szarymi płytkami oraz białymi kaflami na ścianie.

W całym mieszkaniu przewijają się geometryczne motywy. Tapetę w strefie dziennej zdobią ułożone w łańcuchy koła, skrywające dodatkową dekorację, którą uwydatnia odpowiednie oświetlenie. Ściana jest bowiem delikatnie okraszona mieniącymi się w świetle cyrkoniami. Koliste motywy napotkamy również w salonie w postaci designerskiego stolika kawowego, harmonizującej z nimi lampy czy w master bedroom w formie okrągłej wanny.

Projektant chciała w ten sposób przełamać kształt samego budynku, którego bryła jest kwadratowo-prostokątna, równoważąc kanciaste kształty obecnością delikatnych, obłych form. Podobne dążenie do harmonii widoczne jest w aranżacji wnętrza całego domu – nowoczesność delikatnie przechodzi w klasykę, a ciepłe kolory drewna dodają przytulności sterylnej bieli. Wszystko jest tutaj niezwykle wyważone i spójne, dobrane z niemal geometryczną precyzją.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Elżbieta Ławreniuk

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH