Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - najlepsze projekty" (edycja kujawsko-pomorska). Projekt i zdjęcia: Eliza Polakiewicz / EP Studio
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
02 marz 2018 12:23

Udana metamorfoza mieszkania w Toruniu

Początkowo 53-metrowe mieszkanie oferowało dwa pokoje, aneks kuchenny z niewielkim salonem i małą łazienkę. Głównym życzeniem inwestorów było stworzenie nowoczesnego wnętrza z funkcjonalną kuchnią i przytulnym salonem. Projektantka postanowiła przeprowadzić całkowitą metamorfozę mieszkania. Wyburzono ścianę pomiędzy kuchnią a małym pokojem i w jego miejsce przeniesiono instalację wodno-kanalizacyjną. W ten sposób uzyskano maksymalnie otwartą przestrzeń.

Motywem przewodnim aranżacji mieszkania są drewniane fronty mebli połączone z elegancką bielą i odcieniami szarości. Duże gresowe płytki zastosowane na podłodze w całym mieszkaniu, w harmonijny sposób spajają wszystkie pomieszczenia.

W kuchni znalazło się miejsce na praktyczną wyspę z funkcjonalnym blatem roboczym. Zabudowa kuchenna została zamknięta w lakierowane ramy, które podświetlają taśmą LED całą zabudowę. W części dziennej znalazło się również miejsce dla okrągłego stołu, przy którym domownicy mogą spędzać czas w gronie najbliższych i przyjaciół. W miejscu dawnej kuchni pojawiła się szeroka zabudowa ściany RTV i wysuwany ekran. Dodatkowo w suficie został zamontowany zestaw kina domowego.

W łazience również zaszły istotne zmiany. Przesunięto jedną ze ścian tak, aby powstało miejsce na  otwarty prysznic, ukryty za ścianą z lustrem i umywalką. Dzięki temu w niegdyś 5-metrowej łazience udało się też zmieścić wannę. Biało-drewniane kafle zestawiono z gresem imitującym naturalny kamień. Pralka z kolei znalazła swoje miejsce w obszernej szafie w przedpokoju, której fronty zostały wykonane z białego lakierowanego MDF-u w powłoce mat. Wnęka w szafie stanowi nie tylko praktyczne miejsce, ale również otwiera się wizualnie na strefę dzienną mieszkania.

Autorka projektu, Eliza Polakiewicz (EP Studio) jest laureatką 1. miejsca w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - najlepsze projekty" - edycja kujawsko-pomorska.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH