Kuchnia z wyspą. Projekt: Aleksandra Mierzwa, Wiktor Kurc / MAKA Studio. Zdjęcia: Tom Kurek

Zobacz galerię [30 zdjęć]

Kuchnia z wyspą. Projekt: Aleksandra Mierzwa, Wiktor Kurc / MAKA Studio. Zdjęcia: Tom Kurek
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect
06 lut 2018 18:17

Willa nad morzem - czarno-biały minimalizm w najlepszym wydaniu

Duże przeszklenia okien, otwarte przestrzenie, czerń oraz biel – to stylistyczne wyznaczniki aranżacji jednorodzinnego domu, położonego w nadmorskiej miejscowości. Wszystko po to, aby wnętrze uczynić tłem dla otaczającej przyrody, a przez ogromne okna „wprowadzić” ogród do domu.

Do zlokalizowanego na parterze salonu wchodzimy przez wielkopłaszczyznowe obrotowe drzwi. Mimo oszczędnej kolorystyki, w minimalistycznie zaaranżowanej przestrzeni dziennej wiele się dzieje. Projektanci zrekompensowali monochromatyczność wnętrza różnorodnością faktur, form i materiałów. Bazą tej przestrzeni jest czarna drewniana wyspa kuchenna pokryta kamiennym w dotyku Corianem. Satynowo wykończony blat kontrastuje barwą i fakturą z płomieniowanym drewnem okalającym podstawę wyspy. Całość dodatkowo wyeksponowano na tle błyszczących frontów zabudowy kuchennej, w których odbija się zieleń ogrodu. Przeciwieństwo tych prostych kubicznych form stanowi pikowana sofa.

Stylistyczny minimalizm przejawia się konsekwentnym unikaniem zbędnych detali, np. widocznych ościeżnic, listew przypodłogowych, uchwytów meblowych. Zastosowano też jednolite epoksydowe posadzki, bez łączeń i podziałów, a także bardzo dyskretne włączniki świateł. Piętro domu to przestrzeń prywatna, do której prowadzą białe, dywanowe schody oraz ascetycznie zaaranżowana galeria. Naprzeciw białej ściany z monochromatycznymi zdjęciami mieszkańców znajduje się „oprawiony” w ramy okien świerkowy las. Sypialnie mieszkańców wizualnie podążają za surową estetyką części wspólnych. Bazowe czerń i biel zostały tutaj złagodzone szarością i ocieplone naturalnym drewnem.

Polecamy inne realizacje tego projektanta

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH