Kuchnia wtapia się w piaskowo-białą kolorystykę
apartamentu. Z perspektywy salonu wzrok przyciąga biżuteryjny okap będący jednocześnie lampą. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kuchnia wtapia się w piaskowo-białą kolorystykę apartamentu. Z perspektywy salonu wzrok przyciąga biżuteryjny okap będący jednocześnie lampą. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 lut 2013 21:05

Wnętrze jak blask kryształów

Są wnętrza, które inspirują do tworzenia przepychu i baśniowych chwil. I wcale nie muszą to być pałacowe komnaty. Jak się okazuje, całkiem nowoczesna kuchnia potrafi zaostrzyć apetyt na coś niezwykłego. Tutaj smakowanie drobnych przyjemności zawsze odbywa się w magicznym stylu.

Apartament należy do młodego małżeństwa z dwójką dzieci. Domownicy lubią nowoczesność, ale w ekskluzywnym wydaniu. Za pełne blasku wnętrza, które zamieszkują, odpowiedzialna jest arch. Karolina Łuczyńska.

Wspólną przestrzeń, w której domownicy spędzają czas razem, tworzą salon, jadalnia i kuchnia – całość jest niezwykle elegancka. Takie wrażenie budują neobarokowe meble: pikowane fotele i sofa, stół na monumentalnych nogach oraz dodatki, jak kryształowe żyrandole spływające kaskadą z sufitów, tapety z ornamentami. Przepych nie przytłacza przestrzeni, jest bowiem idealnie zrównoważony z nowoczesnością.

Bijące serce domu

Sercem apartamentu jest narożny kominek, w obudowie z trawertynu, doskonale widoczny zarówno z salonu, jak i jadalni oraz kuchni. To wokół niego toczy się życie – w przenośnym i dosłownym znaczeniu. W zimowe i jesienne wieczory dodaje ciepła oraz skupia domowników wokół siebie.

Swoistym ocieplaczem przestrzeni jest również kolor – ciepły, piaskowy który w największej dawce pojawia się w salonie oraz w części kuchennej pod postacią mebli.

Świeża i lekka

Jadalnia jest nieskazitelnie biała. O niepowtarzalnym charakterze tej przestrzeni dziennej świadczą lśniące akcenty, elegancko wyeksponowane na biało-piaskowym tle. Interesującym detalem, pojawiającym się zarówno na stoliku kawowym, jak i na stole jadalnianym są skórzane podkładki wykonane ze skóry w kolorze postarzanego srebra. To dodatki zaprojektowane przez architekt specjalnie do tego wnętrza. Jadalniany stół na monumentalnych nogach o ozdobnej formie jest już dekoracją samą w sobie i trudno było znaleźć dodatki, których nie przyćmiłby swoją urodą. W jego towarzystwie pojawiły się więc wazon „Fast” firmy Rosenthal, inspirowany wazą z dynastii Ming oraz oprawione w ramy rzeźbione, kamienne dekory w odcieniach postarzanego złota i srebra.

Kuchnia jest swoistym neutralizatorem bogactwa form zastosowanych w jadalni i salonie. Lśniącą, jasną zabudowę przecinają wyraźnymi kreskami blaty robocze oraz kontury wyspy wykonanej z czarnego granitu. Subtelnymi ozdobnikami są tapety, które pojawiają się między szafkami górnymi a dolnymi oraz okap wysadzany kryształkami. Kuchnia, choć niezwykle prosta i oszczędna, jeśli chodzi o wyposażenie, łączy funkcjonalność ze stylem high life.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • majkasti, 2013-07-17 13:12:43

    bardzo,bardzo ładnie

POLECAMY W SERWISACH