Dominujący w mieszkaniu jasny kolor ciekawie przełamują elementy w różnych odcieniach brązu oraz pomarańczowe dekoracje. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Dominujący w mieszkaniu jasny kolor ciekawie przełamują elementy w różnych odcieniach brązu oraz pomarańczowe dekoracje. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 paź 2014 10:25

Wnętrze nowoczesne - jasne, przestronne i piękne

Otwarta strefa dzienna, wygodna sypialnia, funkcjonalna łazienka. Takie jest dwupokojowe mieszkanie nad morzem, w którym można odpocząć o każdej porze roku.

Kupując mieszkanie w Gdańsku Jelitkowie inwestorzy chcieli stworzyć w nim miejsce, gdzie można spędzić urlop czy długi weekend. Zorganizować spontaniczny wyjazd nad polskie morze i nie martwić się o miejsce w hotelu czy pensjonacie. Początkowo właściciele chcieli urządzić wnętrza w stylu Art Deco, jednak ze względu na dorastających synów, pozostali przy uniwersalnej, nowoczesnej estetyce – opowiada autorka projektu, arch. Małgorzata Galewska.

Pojemna kuchnia otwarta na przestronny salon, uniwersalna sypialnia oraz łazienka tworzą wygodne lokum, w którym można komfortowo mieszkać nie tylko w czasie urlopu.

Funkcjonalna kuchnia

Dzięki temu, że kuchnię – od podłogi po sufit – zabudowano licznymi szafkami, bez problemu mieszczą się w niej liczne naczynia, sprzęty i akcesoria.

Znaczną część przestrzeni wykorzystano do przechowywania suchych artykułów spożywczych oraz żywności o długim terminie przydatności. Dzięki czemu zarówno starsi, jak i młodsi rezydenci mieszkania, nie muszą martwić się o prowiant przyjeżdżając nad morze spontanicznie, nawet w środku nocy. Z produktów ukrytych za jasnymi, lakierowanymi na wysoki połysk frontami, z łatwością wyczarować można choćby pyszne spaghetti.

Wygodny salon i jadalnia 

Jako miejsce przeznaczone do spożywania posiłków zarezerwowano niewielką przestrzeń salonu, tuż przy wejściu do kuchni. Nowoczesny, jasny stolik koresponduje z kolorem zabudowy kuchennej. Towarzystwa dotrzymują mu proste krzesła o apetycznej barwie toffi. Ten sam kolor słodkiego karmelu pojawia się także w wypoczynkowej części salonu – jako tapicerka wygodnego fotela.

Centralne miejsce w reprezentacyjnej części mieszkania zajmuje jednak nowoczesna, narożna kanapa. Zazwyczaj służy za komfortowe siedzisko, jednak czasem bywa wykorzystywana jako łóżko. Zwłaszcza gdy któryś z synów właścicieli zaprasza na weekend większe grono znajomych.

Dwuosobowa sypialnia

Sypialnia docelowo przeznaczona jest dla dwóch osób, chociaż przy większej liczbie gości zmieszczą się w niej nawet trzy pojedyncze materace. Projekt wnętrza uwzględnia „turystyczny” charakter mieszkania. Stąd dość nietypowe jak na to miejsce łóżko. Zamiast dwuosobowego mebla inwestorzy zdecydowali się na pojedyncze łóżka o szerokości 100 cm – wyjaśnia Małgorzata Galewska.

O ile wystrój całego mieszkania jest dość uniwersalny, o tyle w łazience zauważyć można damski charakter aranżacji. Zdradza ją: designerska umywalka w opływowym kształcie, dekoracyjny grzejnik oraz płytki z wizerunkami kobiet.

Tekst: Urszula Grynczel-Aronowicz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH