Wnętrze w nowoczesnym stylu. Projekt: Anna Kasprzycka. Fot. Krzysztof Szkolnicki

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Wnętrze w nowoczesnym stylu. Projekt: Anna Kasprzycka. Fot. Krzysztof Szkolnicki
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
14 maj 2017 08:23

Wnętrze w nowoczesnym stylu - piękne i funkcjonalne

Różne odcienie szarości, czerń, drewno - a wszystko w doskonale skrojonych proporcjach. To wnętrze nie tylko piękne, ale i bardzo funkcjonalne.

Założeniem projektu było stworzenie wnętrz bazujących na różnych odcieniach szarości z delikatnym przełamaniem ciepłem drewna - to ulubiona gama kolorystyczna inwestorów. Dodatkowo efekt zróżnicowania potęguje zestawienie ze sobą różnych materiałów i ich faktur.

Dom na czytelny układ funkcjonalny. Na parterze zaprojektowana została strefa dzienna, na piętrze zaś strefa prywatna: sypialnie, łazienki i pokój gościnny. 

Na dolnej kondygnacji dominuje antracyt, czerń, szarość betonu, szare deski na podłodze. Całość aranżacji ociepla natomiast drewno orzecha o pięknym wybarwianiu.

Salon stanowi miejsce wypoczynku całej rodziny. Znajdziemy tu wiele odcieni szarości  - od antracytu aż do szarości betonu. Takie zestawianie doskonale przełamują elementy z drewna, z jednej strony wpadające w szarość deski na podłodze, z drugiej zaś orzechowy stolik i panel za telewizorem. Ciekawym elementem salonu jest instalacja pararzeźbiarska, w której zostały wykorzystane pnie owocowych drzew wycięte podczas porządkowania przestrzeni ogrodowej. Zostały one zestawione ze strukturą betonu oraz z organiczną formą opraw oświetleniowych. Na ścianie obok kominka znajduje się natomiast przestrzenna kompozycja z płytek gresowych.

W otwartej strefie dziennej na parterze znajduje się jeszcze kuchnia i jadalnia, które stanowią spójną, aranżacyjną całość. Meble kuchenne wykonane zostały z forniru dębowego pomalowanego na kolor czarny. A jednak całość nie jest ciężka. Faktura usłojenia drewna oraz delikatne rozpraszające półmatowe wykończenie sprawiają, że kolor czarny jest lekki w odbiorze. Wnętrze ociepla pas szuflad z orzecha amerykańskiego, który stanowi kontynuację blatu barowego. Ciemną bryłę kuchni rozbijają zaś frezowane uchwyty wykończone paskami ze stali nierdzewnej. Na jednej ze ścian zostały zamocowane trzpienie w takich odległościach, aby można było ten element dekoracyjny wykorzystać jak półkę na wino.

Ściany kuchni zostały obudowane elementami wykończonymi fornirem, dzięki czemu nie stanowi ona odrębnego pomieszczenia i została zintegrowana z jadalnią.

Klimat łazienek został dopasowany do ich użytkowników. Łazienka dziewczynek to płytki z motywem graffiti zestawione z szarymi płytkami o strukturze desek "zabrudzonych" białą farbą. Całość uzupełnia grzejnik w organicznej formie.

Łazienka rodziców to natomiast jasna szarość płytek gresowych zestawiona z wielkoformatowym wydrukiem na szkle z przeskalowanym motywem kamienia szlachetnego. Wolno stojąca wanna a nad nią zwisające lampy nadają temu wnętrzu charakter pokoju kąpielowego. Wszystkie te elementy dodatkowo zostały zmultiplikowane poprzez lustro, które zaprojektowano na frontach szafki przy umywalce.

Klatka schodowa to z koeli szarość zestawiona z ciepłem drewna. Szarość płyt betonowych, którymi jest wyłożona klatka schodowa została zestawiona z ciepłem drewna stopni.

Projekt wnętrza: Anna Kasprzycka. Zdjęcia: Krzysztof Szkolnicki

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH