Architekci wyburzyli i wyrównali ściany, co pozwoliło im otworzyć wnętrze. W takiej strefie dziennej znalazło się miejsce na dużą kuchnię, jadalnię, salon, a nawet spiżarnię w boxie. Projekt: mode:lina architekci. Fot. Marcin Ratajczak.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Architekci wyburzyli i wyrównali ściany, co pozwoliło im otworzyć wnętrze. W takiej strefie dziennej znalazło się miejsce na dużą kuchnię, jadalnię, salon, a nawet spiżarnię w boxie. Projekt: mode:lina architekci. Fot. Marcin Ratajczak.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
06 paź 2016 15:22

Wnętrze w szarościach i brązach: mieszkanie w Poznaniu

Przytulne brązy zestawiono z modnymi szarościami, a otwartą strefę dzienną wyposażono w dużą kuchnię idealną do przyjęć w gronie znajomych.

Właściciel mieszkania chciał, aby zapewniało ono poczucie prywatności, a jednocześnie było idealnym centrum domowych imprez. Architekci Paweł Garus, Jerzy Woźniak i Kinga Kin postawili na przestronną przestrzeń dzienną, otuloną ciepłymi kolorami i tkaninami. 

W przestronnej otwartej strefie dziennej urządzono dużą, otwartą kuchnię z wyspą, przy której można gotować w gronie przyjaciół. Składniki do kulinarnych zmagań można przechowywać w podręcznej, pojemnej spiżarni, wkomponowanej w zabudowę łączącą kuchnię z korytarzem. Znalazła się tutaj również duża jadalnia, mogącą podjąć licznych gości oraz salon, z okazałą sofą w jego centrum. Tutaj goście mogą emocjonować się oglądając potyczki Lecha Poznań lub grać w najnowsze gry na Playstation. 

Ta sama przestrzeń dzienna staje się przytulnym, domowym azylem, gdy impreza dobiegnie końca. Dzięki bogatemu zastosowaniu przyjemnego, ciepłego w odbiorze drewna oraz miękkim, okrągłym kształtom tapicerowanych mebli (zarówno w salonie, jak i w jadalni) nowoczesne wnętrze nie jest zimne ani sterylne. Domownik może w nim poczuć przytulną, domową atmosferę. 

Oprócz strefy dziennej, będącej niekwestionowanym sercem mieszkania, właściciel ma do dyspozycji również gabinet i sypialnię. W gabinecie kontynuowana jest paleta kolorów, rozpoczętych w przestrzeni dziennej. Z kolei w sypialni postawiono na czystą, spokojną biel. To pomieszczenie to z resztą swoista oaza, enklawa dla właściciela - nie ma tutaj ani telewizji, ani Internetu!

Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin / mode:lina architekci

Zdjęcia: Marcin Ratajczak, www.pfmarcinratajczak.fott.pl

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Olga, 2015-08-28 08:01:16

    biały kamień sprawdziłby się idealnie.
  • tumson, 2015-08-25 19:13:14

    Przytulne brązy zestawiono z modnymi szarościami, do których idealnie pasować będą białe delikatne akcenty na ścianie np kamień biały, a do tego dodatki czarne.

POLECAMY W SERWISACH