Szafka RTV w salonie dopasowana została stylistycznie i kolorystycznie do białej zabudowy i wyspy w kuchni. Ciekawy efekt do wnętrza wprowadza stolik kawowy, którego blat stanowi tafla szkła, a korpus wykonano z wielowarstwowego betonu. Projekt: Millimeter Interior Design. Fot. Millimeter Interior Design.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Szafka RTV w salonie dopasowana została stylistycznie i kolorystycznie do białej zabudowy i wyspy w kuchni. Ciekawy efekt do wnętrza wprowadza stolik kawowy, którego blat stanowi tafla szkła, a korpus wykonano z wielowarstwowego betonu. Projekt: Millimeter Interior Design. Fot. Millimeter Interior Design.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
18 lis 2014 10:26

Wnętrze w szarościach. Nowoczesne, eleganckie mieszkanie

Architekci z pracowni Millimeter Interior Design chcieli stworzyć mieszkanie, w którym do maksimum powiększono powierzchnię użytkową. Stworzone przez nich wnętrze jest jednak nie tylko przestronne, ale i bardzo efektowne.

Czy surowość towarzyszącą wnętrzom wykończonym w betonie można przełamać w taki sposób, aby nie stracić ich minimalistycznego, nowoczesnego charakteru?

Zabieg ten udał się architektom z hongkońskiej pracowni Millimeter Interior Design. Zrealizowane przez nich wnętrze mieszkania na przedmieściach Hong Kongu jest przestronne, nowoczesne, i niesie ze sobą dawkę surowej stylistyki. Jednocześnie jednak, w aranżacji nie poskąpiono mu również cieplejszego, bardziej domowego klimatu.

Rezultat ten osiągnięto dzięki połączeniu efektu betonowej ściany w salonie, kuchni i jadalni z przytulnymi dekoracjami i elementami, wprowadzającymi do wnętrza światło. Duże przeszklenia i wielkowymiarowe lustra rozświetlają wnętrze i powiększają je optycznie.

Z kolei drewniane elementy w jasnym kolorze naturalnego drewna efektownie kontrastują z betonowymi szarościami, przełamując ich chłód. W mieszkaniu spotkamy także industrialne akcenty w postaci loftowych lamp oraz dekoracyjne tekstylia w salonie. Dzięki tym zabiegom, 68-metrowe mieszkanie zyskało elegancki i nowoczesny charakter. 

Wnętrze mieszkania tworzą otwarta przestrzeń dzienna, w obrębie której zlokalizowano salon z kuchnią, trzy sypialnie, dwie łazienki oraz... kącik dla kotów. Przestrzeń salonu i kuchni zlokalizowano na otwartym planie, osiągając efekt przestronnego wnętrza. Pomieszczenia symbolicznie podzielono wyspą kuchenną, która przechodzi płynnie w niewielki stół.

Kolejnymi pomieszczeniami, które połączono są sypialnia i łazienka. Efektowny salon kąpielowy, wykończony w betonie, wpasowano w przestrzeń sypialni. Przyjął on formę kubika, odgrodzonego od sypialni jedynie szklanymi ściankami. 

Projekt: Millimeter Interior Design.

Zdjęcia: Millimeter Interior Design.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • halinka, 2014-11-26 16:46:09

  Przecież taka strukura jest dostępna u Magnata, efekt betonu. Ostateczny wygląd jest inny niż sam Magnat polecał w filmie instruktażowym, ale można na pewno sobie zrobić formy na taki sposób jak na zdjęciu. A wracając do tematu: wnętrze świetnie wygląda, choć ja zwykle podchodzę z dystansem do nowoczesnych aranżacji.
 • yanka, 2014-11-19 19:45:46

  Wspaniałe! Więcej takich wnętrz...
 • Ilo, 2014-11-19 13:26:47

  Bardzo jestem ciekawa materiałów, bo struktura już właściwie nie przypomina betonu. Choć obstawiam że to kwestia jakościowego cementu z odpowiednią normą, bo jak wiadomo on jest podstawą do stworzenia każdej formy z betonu :)

POLECAMY W SERWISACH