Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W obszernym salonie dominują szarości i czernie. Akcentem, przykuwającym wzrok są duże obrazy. To nie one jednak stanowią najodważniejszy element dekoracyjny... Fot. Alphenberg

W obszernym salonie dominują szarości i czernie. Akcentem, przykuwającym wzrok są duże obrazy. To nie one jednak stanowią najodważniejszy element dekoracyjny... Fot. Alphenberg
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 02 wrz 2014 08:14 (aktualizacja: 05 wrz 2014 09:10)

Wnętrze z rozmachem: zobacz luksusową rezydencję w Holandii

Nowoczesna ekstrawagancja. To zdanie najlepiej oddaje koncepcję wnętrza luksusowej rezydencji w holenderskim mieście Utrecht, w której jako wykończenie ścian i podłóg zastosowano... naturalną skórę.

Autorem odważnego projektu wnętrza jest, specjalizujący się w nietuzinkowych rozwiązaniach, znany architekt Stephen Versteegh. Tym razem postanowił on sięgnąć po naturalną skórę.

Materiał zainspirował projektanta do tego stopnia, że oprócz planowanej początkowo podłogi w garderobie, ostatecznie pokryto nią również powierzchnie w sypialni, strefie wellness i na basenie!

Dom w kolorach ziemi

Kontrast dla ekstrawaganckiego wykończenia stanowi oszczędna, niemal monochromatyczna kolorystyka, urozmaicona jedynie przez wielkoformatowe obrazy na ścianach. 

Dom pozostaje w bliskim związku z naturą. Na ścianach i podłogach dominują ziemiste kolory - odcienie brązów i beży. Oprócz naturalnej skóry, za materiał wykończeniowy posłużyły również drewno i kamień.

Projekt wnętrza: Stephen Versteegh

Źródło zdjęć: Alphenberg

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA