Zobacz galerię [23 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
05 lut 2014 14:59

Zainspiruj się wnętrzem w amerykańskim stylu

Białe ściany, stylowe kanapy i fotele oraz nieodłączny kominek z cegły. Pomysł na wnętrze, w którym aż chce się żyć? Jesteśmy na tak!

Klasyczna w stylu rezydencja to projekt amerykańskiego architekta Patricka Ahearna. Dom, położony na wyspie Martha's Vinyard w stanie Massachusetts, to prawdzie tradycji w dobrym tego słowa znaczeniu. 

Biała boazeria, stylowe meble

Wnętrze rezydencji to oaza spokojnej elegancji. Na ścianach pokoju dziennego króluje biała boazeria i sztukateria. Drewniane belki stropowe przełamują jasną kolorystykę i dodają pomieszczeniom szlachetnej patyny.

Duże okna w tradycyjnym stylu to już prawdziwe mistrzostwo! Wpuszczają do wnętrza wystarczająco dużo światła, by było to jasno i przytulnie, a jednocześnie są znakomitą ozdobą i dopełnieniem pięknej aranżacji. Z tarasu otwiera się fantastyczny widok na przystań i zatokę.

Kominek w tradycyjnym stylu

W takim wnętrzu nie mogło go zabraknąć! Klasyczny, obłożony naturalną cegłą, jest prawdziwym królem salonu, zwłaszcza wieczorami, kiedy gromadzą się wokół niego domownicy. Kominków zresztą w tym domu jest więcej - wyposażono w nie również chociażby sypialnie. Pomysł przeniesiony żywcem z dawnych czasów, ale jak pasujący do historycznej atmosfery domu.

Kuchnia niczym z kart powieści

Wyjątkowe wrażenie robi ogromna kuchnia z wyspą kuchenną. Białe meble kuchenne z drewna, w klasycznym stylu, z frezowaniami i postarzanymi uchwytami, biała boazeria na ścianach i klasyczne w stylu wyposażenie sprawiają, że to wnętrze jakby żywcem przeniesione z historycznych książek, a przy tym ciepłe, przytulne i nastrojowe. Z bielą szafek kontrastuje czerń blatów roboczych oraz oświetlenie, konsekwentnie urzymanego w stylistyce retro.

Łazienka - królestwo wypoczynku

W dużym domu znajduje się kilka łazienek. Jedna z nich, z piękną, klasyczną, wolno stojącą wanną wręcz zaprasza do relaksu. Zwłaszcza że leżąc w wannie możemy podziwiać piękny widok pobliskiej zatoki i błękitne morze. Aranżacja jest spójna i konsekwentna - nie dziwią więc ani retro baterie, ani stylowe meble, ani klasyczne podłogowe płytki.

Źródło zdjęć: Patrick Ahearn Architects

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-02-06 10:22:14

    przytulnie :) brawo jest klimat :)
  • gość, 2014-02-06 08:41:37

    O no i to jest dopiero coś w niezłym stylu, marzenie:)

POLECAMY W SERWISACH