Prosta, reprezentacyjna zabudowa kuchenna wykonana z MDF-u tryska energią. Górne szafki w kolorze wesołej limonki, uspokajają dolne w kolorze ciepłego drewna. Jasny blat dopełnił całość. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Prosta, reprezentacyjna zabudowa kuchenna wykonana z MDF-u tryska energią. Górne szafki w kolorze wesołej limonki, uspokajają dolne w kolorze ciepłego drewna. Jasny blat dopełnił całość. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 kwi 2013 13:13

Zielone akcenty: tak zaaranżujesz wiosenny dom!

Kremowe barwy i mocne czekoladowe akcenty. Do tego energetyczna, wnosząca mnóstwo radości limonka. To przepis na pogodne, lekkie i promienne wnętrze. Dodatkową dawkę orzeźwienia gwarantuje ogromny dmuchawiec – powiew kobiecości.

Sześćdziesięciometrowe mieszkanie miało zamkniętą kuchnię, niewielki i również zamknięty ścianami salon, a do tego jeszcze korytarz, który zajmował znaczną część powierzchni między pokojami. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie na wskroś inne marzenia i oczekiwania młodej właścicielki.

Zmiana układu funkcjonalnego

Wnętrzu najbardziej brakowało przestronności i lekkiego „oddechu”. Zastany układ funkcjonalny poddano więc wcale niemałej korekcie. Za sprawą architekt Agnieszki Januszkiewicz przeszedł istotną rewolucję. Rewolucję, która pozbawiła wnętrze większości ścian działowych i związanych z tym podziałów.

– W efekcie powstała otwarta, wspólna przestrzeń strefy dziennej z salonem, kuchnią, jadalnią i holem oraz wydzieloną sypialnią, pokojem dziecięcym i łazienką – opowiada projektantka.

Zniknął także dawny korytarz, będący ewidentną stratą powierzchni użytkowej. Dzięki temu 60 metrów, wprawdzie nie dosłownie, zmieniło się w jakieś 80.

Z nutka kobiecości

Jednak dodanie mieszkaniu przestronności to nie tylko zasługa samego otwarcia wnętrza, ale i doskonałego dopasowania kolorów, materiałów wykończeniowych i elementów dekoracyjnych. Jest przytulnie i nowocześnie. Delikatnie i z fantazją. Ale i z nutką finezyjnej kobiecości.

Ciepły i jasny salon zaprasza do wypoczynku. Piękna fototapeta z ogromnym dmuchawcem nadaje mu nieco kobiecego charakteru. To powiew świeżości, budując delikatny, wręcz zwiewny klimat. Rodzinne pamiątki z podróży doskonale eksponuje wysoka kremowa zabudowa z błyszczącego MDF-u, który optycznie powiększa wnętrze. Nadaje przy tym masywnemu regałowi lekkości.

Telewizor znalazł dla siebie wcale nie gorszą oprawę. Zabudowa ścianki TV prezentuje się nowocześnie, ale i elegancko. Wykonana została również z MDF-u w połysku. Promyki dziennego światła, szczególnie w słoneczne dni, pięknie tańczą na jego powierzchni.

Dawka pozytywnej energii

Pogodna kuchnia jest reprezentacyjna i doskonale wtapia się we wspólną przestrzeń salonu i jadalni. Odważne połączenie ciepłego brązu drewna z orzeźwiającą limonką wprowadza do całej części dziennej radosny nastrój. Daje dawkę pozytywnej energii na cały dzień i poprawia humor każdego ranka, nawet gdy wstaliśmy lewą nogą.

Kolorowa górna i nieco bardziej subtelna dolna zabudowa oferuje ogromną ilość szafek i szuflad oraz całkiem sporą powierzchnię blatów roboczych. Podobnie zresztą jak wyspa, znajdująca się na granicy kuchni i strefy wypoczynkowej. Jest doskonałym miejscem dowodzenia, tym bardziej, że znajduje się na samym środku strefy dziennej.

Lustrzane odbicia

Wszechobecne lustra nie tylko optycznie powiększają i rozświetlają przestrzeń, chociażby poprzez zdublowanie wpadającego światła dziennego, ale także czynią ją atrakcyjną. Mamy wrażenie, że odbijająca się w nich kuchnia i stół w jadalni stają się aż dwa razy większe. Lustrzane powierzchnie pojawiają się również w sypialni właścicielki.

Lustrzane fronty zabudowy szafy garderobianej ukrywają z założenia ciężki w formie mebel i powiększają wnętrze, nadając mu lekkości – mówi projektantka.

Drewno w połączeniu z brązem i szkłem buduje ciepły klimat wnętrza, nie zamykając przy tym przestrzeni. Przytulny charakter sypialni podkreśla ścianka za wezgłowiem łóżka wykończona romantyczną fototapetą. To kolejny akcent eksponujący tak ważny w tym wnętrzu pierwiastek kobiecy.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • yetik, 2013-05-06 14:48:01

    Limonkowy to piękny kolor. Mam łazienkę w kolorach biało szarego i limonki.

POLECAMY W SERWISACH