Ogród od wnętrza domu oddzielają duże przeszklone drzwi, które zwijają się w harmonijkę po otwarciu. Projekt: Nico van der Meulen i Werner van der Meulen. Fot. Barend Roberts and David Ross.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Ogród od wnętrza domu oddzielają duże przeszklone drzwi, które zwijają się w harmonijkę po otwarciu. Projekt: Nico van der Meulen i Werner van der Meulen. Fot. Barend Roberts and David Ross.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 wrz 2016 08:00

Zobacz dom otwarty na otoczenie

W tym domu granica pomiędzy wnętrzem a otoczeniem jest ledwo zauważalna. Zobaczcie piękny, nowoczesny dom.

Właściciele chcieli, aby ich dom był przestronny, a jednocześnie podkreślał ich zamiłowanie do życia blisko natury. Odzwierciedleniem ich marzeń jest ten niezwykły dom, który za sprawą doboru materiałów i rozwiązań architektonicznych zdaje się scalać z jego otoczeniem.

A otoczenie samo w sobie jest również niezwykłe. Budynek położony jest bowiem wśród naturalnych skał i kamieni, które wyznaczają obecność okazałego tarasu. Wykorzystano do tego celu gabiony, które nadają posesji nowoczesny charakter, wpisując się w ideę ekologii na co dzień.

Drzwi wejściowe są dużą, szklaną taflą, zamontowaną na prowadnicach, przesuwaną wzdłuż nich i zwijaną w harmonijkę. Cały dom pełen jest panoramicznych przeszkleń, wkomponowanych w solidne ściany, które zdobi między innymi dekoracyjny kamień - obecny nie tylko na elewacjach, ale również wkraczający w przestrzenie strefy dziennej wewnątrz domu.

Wnętrze jest przestronne nie tylko za sprawą dużego metrażu domu (jest to bagatela 674 m2!), ale również dzięki wspomnianym dużym przeszkleniom oraz otwartym przestrzeniom. Wrażenie to potęgują schody, prowadzące na drugą kondygnację, które zdają się unosić w powietrzu. W powietrzu "unosi" się również sypialnia, urządzona na przeszklonej antresoli, widoczna od samego wejścia. 

Szkłu we wnętrzach towarzyszą surowe materiały w postaci betonu i stali cortenowskiej oraz naturalne surowce, takie jak drewno i kamień, nawiązujące do krajobrazu otaczającego dom. Dominują neutralne kolory ziemi - dużo jest zatem szarości, beżów i brązów, co dodatkowo potęguje wrażenie przenikania się otoczenia domu z jego wnętrzem. 

Projekt: Nico van der Meulen i Werner van der Meulen, www.nicovdmeulen.com 

Zdjęcia: Fot. Barend Roberts and David Ross. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2016-09-12 13:46:21

    Fajnym pomysłem są betonowe dekory w mieszkaniach.

POLECAMY W SERWISACH