Wysunięty garaż i interesujące zadaszenie strefy wejściowej urozmaicają bryłę budynku. Fot. Archetyp

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Wysunięty garaż i interesujące zadaszenie strefy wejściowej urozmaicają bryłę budynku. Fot. Archetyp
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
28 wrz 2016 09:47

Zobacz jak urządzono ten jasny piętrowy dom

Wnętrze dużego domu utrzymano w jasnych barwach: bieli, beżu i odcieniach szarości. Kolorystyka jest konsekwentnie utrzymana w każdym pomieszczeniu.

Nowoczesny, piętrowy dom jednorodzinny, z dwustanowiskowym garażem jest doskonałą propozycją dla osób ceniących komfort i przestrzeń. Idealnie wpisze się w podmiejską działkę.

Funkcjonalny rozkład

Prosta bryła z płaskim dachem, nawiązująca do kostki, została urozmaicona wysuniętym garażem i dużymi podcieniami: nad wejściem i nad tarasem od strony ogrodu.

Swoim pełnym programem funkcjonalnym zapewnia komfort i wygodę 4-5-osobowej rodzinie. Przestronną część dzienną tworzy wysoki salon z wyjściem na zadaszony taras, jadalnia, kuchnia. W części dziennej zaprojektowano również duży gabinet, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze.

Część nocna to 3 wygodne sypialnie, łazienka oraz garderoba. Na piętrze, z sypialni i holu dostępny jest taras nad salonem. W domu zaprojektowano dużą kotłownię dostępną z garażu, której parametry pozwalają na montaż kotła na każdy rodzaj paliwa, w tym na paliwo stałe. Ten optymalny i ciekawy program funkcjonalny został ujęty w prostej bryle przykrytej płaskim dachem.

Nowoczesne wnętrze

Wnętrze dużego domu o wdzięcznej nazwie Mikado jest utrzymane w jasnych barwach: bieli, beżu i odcieniach szarości. Kolorystyka jest konsekwentnie utrzymana w każdym pomieszczeniu.

Centralnym punktem parteru jest przestronny, trzydziestometrowy salon. Poprzez duże przeszklenia łączy się płynnie z rozłożystym, zadaszonym tarasem i ogrodem. Takie rozwiązanie sprzyja wypoczynkowi w letnie dni. Salon utrzymany jest w kolorze bieli, beżu i szarości. Urozmaicają go „ciepłe” drewniane profile okienne i piękny, drewniany stół.

Białe meble ożywiono ciemnoszarymi poduchami. Fragmenty ścian pomalowano na czarno, co przełamuje dominację jasnych barw. Ciemny dywan dostojnie prezentuje się na bardzo jasnej podłodze z naturalnym rysunkiem drewna i dodatkowo uwypukla biel kanapy i foteli. Całość uzupełniają beżowe zasłony. Niezwykłą dekoracją salonu jest ogromne akwarium wbudowane w ścianę oddzielającą go od jadalni.

Jadalnia i kuchnia tworzą osobną przestrzeń funkcjonalną, co zapewni swobodę w przygotowywaniu posiłków. Z miejsca przy stole mamy piękny widok na ogród. W kuchni zaprojektowano nowoczesne, szerokie i niskie okno.

Projekt wykonano w pracowni: Archetyp. Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH