Część dzienna imponuje wysokością okien - piękny stąd widok na ulice i wieżowce Manhattanu. Fot. Douglas Elliman Real Estate.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Część dzienna imponuje wysokością okien - piękny stąd widok na ulice i wieżowce Manhattanu. Fot. Douglas Elliman Real Estate.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
03 marz 2014 05:39

Zobacz najdroższe mieszkanie na Manhattanie.

Skyloft Penthouse mieści się na szczycie nowojorskiego wieżowca z 1929 roku. Ogromny, w całości przeszklony i luksusowo wyposażony apartament został w 2011 roku wystawiony na sprzedaż za rekordową sumę!

Na prawie 700(!) m2 powierzchni ekskluzywnego apartamentu mieszczą się m.in. 4 sypialnie i 4 łazienki. Dodatkowo mieszkańcy mają do dyspozycji taras mierzący ponad 400 m2.  Wnętrze mieszkania zaprojektowała nowojorska pracownia Rogers Marvel Architects.

W 2011 roku apartament Skyloft Penthouse wystawiono na sprzedaż za sumę 45 mln dolarów - tym samym stał się najdroższym mieszkaniem nie tylko na Manhattanie, ale w całym Nowym Jorku. Właściciele muszą się co prawda liczyć ze sporymi wydatkami - opłaty za apartament wynoszą ok. 20 tys. dolarów miesięcznie. Można mieć jednak nadzieję, że ktoś, kto będzie w stanie wyłożyć 45 mln. dolarów na zakup nieruchomości, udźwignie koszty miesięcznego czynszu.

Zgodnie z założeniami inwestorów i projektantów wnętrze miało być nowoczesne, ale przytulne, jasne i ciepłe. Priorytetem był luksus, największy nacisk położono więc na dobór wyposażenia z najwyższej półki, jakościowych materiałów oraz ponadczasowy wystrój. 

Pokój dzienny sercem apartamentu

Centrum domowego życia i sercem całego mieszkania jest wielki i wysoki pokój dzienny z przeszklonymi oknami i aż trzema kominkami. Nowoczesne schody ze szkła i stali prowadzą na kolejne piętro, gdzie zlokalizowano bardziej prywatną część - sypialnie z łazienkami. 

Przestrzeń dzienna miała być jasna, ciepła i elegancka. Postawiono więc na stonowaną neutralną kolorystykę (beże, szarości, brązy) oraz naturalne materiały. uwagę zwraca zwłaszcza piękna drewniana zabudowa zestawiona z chłodną kolorystycznie podłogą oraz eleganckimi szarymi kanapami. 

Nowoczesna kuchnia

Połączona z jadalnią kuchnia jest częścią otwartej przestrzeni na dolnym piętrze. Podobnie jak w pokoju dziennym, także i tu prym wiedzie drewno zabudowy kuchennej w minimalistycznym charakterze. Surowa nowoczesna wyspa kuchenna pełni też funkcję jadalni, choć niedaleko znajdziemy też duży drewniany stół zestawiony z nowoczesnymi czarnymi krzesłami.

Podobny charakter ma przestrzeń prywatna - sypialnie z luksusowymi łóżkami mają minimalistyczny, choć elegancki wystrój, z każdej roztacza się także wyjątkowy widok na ulice Manhattanu. 

Źródło zdjęć: Douglas Elliman Real Estate.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-03 10:00:15

    wow...

POLECAMY W SERWISACH