Salon z perspektywy holu na piętrze. Przestrzeń pełna oddechu, przestronna i zaaranżowana z konsekwencją. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Salon z perspektywy holu na piętrze. Przestrzeń pełna oddechu, przestronna i zaaranżowana z konsekwencją. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 sty 2014 05:54

Beżowe meble: idealny duet z białymi ścianami

Otwarta przestrzeń domu łączy strefy dzienne i wzmacnia rodzinne więzi. A obecne tu w dużych ilościach szkło i beton, ocieplone emocjami i piaskowymi odcieniami, wcale nie wydają się chłodne.

Dom na wskroś nowoczesny. Odważna forma budynku i dużo chłodnych, industrialnych materiałów. A jednak, stworzony dla rodziny i doskonale sprawdzający się w tej roli. Przestrzeń dzienna: duży salon z wysokim sufitem, jadalnia i kuchnia swobodnie się przenikają. Nie są bowiem wyraźnie wydzielone.

Komfortową, jasną aurę tworzą przestronne okna i wszechobecna biel. Kolory, jeśli się pojawiają, to bardzo subtelne – jak beże. A te silniejsze – tylko w postaci dekoracyjnych drobiazgów i zazwyczaj jedynie „na chwilę”.

Betonowa ściana w kuchni

Prym wiodą industrialne elementy, które nie tolerują „słodzenia". Betonowa ściana w kuchni, wykonana techniką malarską przez artystę plastyka Arkadiusza Śliwowskiego, wyznacza nie tylko strefę dla nowoczesnej zabudowy kuchennej, ale przede wszystkim tworzy surowy klimat. Jest to miejsce przystosowane do przyrządzania posiłków, doskonale zorganizowane i funkcjonalne. Wszelkie kuchenne drobiazgi kryją się w szafkach i szufladach, a na blatach panuje niczym niezmącona harmonia.

Panuje tu aura czystości i ładu. A oko cieszą grubo ciosane bryły, z nieskazitelnie biały blatem. Elementy ze stali nierdzewnej wzmacniają wrażenie sterylności. Drewniany stół i krzesła, które stoją tuż przy kuchennym blacie, wprowadzają sporą dawkę ciepła i tworzą kącik śniadaniowy w skandynawskim stylu.

Pomysł na jadalnię

Jadalnia jest nieco mniej surowa niż kuchnia. Tutaj bowiem chłód szklanego blatu stołu jest równoważony ciepłem miękkich krzeseł tapicerowanych tkaniną w kolorze cappuccino. Do siedzisk dobrano komodę w podobnym odcieniu, w wykończeniu z naturalnego dębu. Lampa wisząca nawiązuje natomiast do ascetycznej, industrialnej stylistyki obecnej w kuchni.

Z jadalni już tylko krok do przestronnego salonu. O urodzie tego miejsca przesądza przed wszystkim ogromna przestrzeń, która daje poczucie wolności. Wyposażenie jedynie delikatnie zaznacza tu swoją obecność, a jednocześnie buduje komfortową i niebanalną całość.

Duży narożnik do pokoju

Aranżacyjnym kontrapunktem wydaje się sofa narożna. Sporych rozmiarów wypoczynek zajmuje centralne miejsce i zapewnia wygodę kilku osobom. Do delikatnego brązu jej tapicerki dobrano dywan o podobnej kolorystyce, z graficznym, prostym motywem.

W aranżacji salonu postawiono przede wszystkim na prosty styl i komfort, dlatego meble ograniczone zostały do niezbędnego minimum. Zaledwie jeden fotel i komoda na RTV. Bo po co więcej? Skoro odpoczywa się tutaj głównie przy dobrym filmie, a zimą przy cieple kominka. Bryła kominka została efektownie połączona z konstrukcją schodów i szklanymi balustradami.

Wisząca lampa dmuchawiec

Lekką, przyjemną aurę wprowadza lampa wisząca-przeskalowanych rozmiarów dmuchawiec. Jednak pojawiła się tu tylko na chwilę, tak jak bywa to z jej naturalnym odpowiednikiem w świecie przyrody. Lada moment ma ją zastąpić klasyk gatunku – Zettel'z 5 Ingo Maurera, którą tworzy 40 karteczek do zapisywania, na przykład historią rodziny...

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • zainteresowana, 2011-07-10 15:14:05

  Piękne elegancja połączona z zabawą w formie. Cudne
 • kongoset, 2010-09-17 21:28:17

  Lazienka sterylna,czysta,"pachnąca"...

  Takie wrażenie sprawia, gdy na nią patrzę.
 • pluteq, 2010-07-23 10:03:10

  Salon wygląda świetnie - dobór materiałów, kształt kanapy itd.

POLECAMY W SERWISACH