Projekt mieszkania bazuje na inspiracji stylem skandynawskim. Proste, spokojne wnętrze wypełniły  jasne, naturalne kolory oraz materiały, m.in. surowa płytka wapienna w formacie cegły na ścianie w jadalni oraz sypialni. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Projekt mieszkania bazuje na inspiracji stylem skandynawskim. Proste, spokojne wnętrze wypełniły jasne, naturalne kolory oraz materiały, m.in. surowa płytka wapienna w formacie cegły na ścianie w jadalni oraz sypialni. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
03 lut 2014 05:30

Biała cegła. Pomysł na skandynawskie wnętrze

Inspiracja stylem skandynawskim oraz konsekwencja w projektowaniu ze szczególną dbałością o detale przyniosły efekt w postaci klarownego wnętrza, gdzie jasne barwy i naturalne materiały dają poczucie lekkości i świeżości, a przestrzeń wypełnia światło.

To warszawskie mieszkanie stanowi wprost wymarzony azyl – miejsce ucieczki od ulicznego zgiełku i hałasu stolicy, a także codziennego pośpiechu i krzykliwego, wielkomiejskiego krajobrazu. Tutaj czas wyraźnie zwalnia i wreszcie można wziąć głęboki oddech.

Surowe skandynawskie wnętrze
Jasne kolory w połączeniu z nieco chłodnymi, surowymi powierzchniami mebli oraz ścian tworzą klimat idealny do wypoczynku. Dzięki przemyślanym zabiegom architektonicznym oraz aranżacyjnej konsekwencji niewielkie mieszkanie oferuje sporo „wolnej” przestrzeni: liczne szafy i schowki zostały ukryte i zabudowane w ścianach, a zmiany w pierwotnym układzie pomieszczeń umożliwiły dodatkowo stworzenie garderoby w sypialni.

Wnętrza wypełnia klarowna, powiększająca i rozjaśniająca kompozycja bieli, jasnego beżu oraz odcieni szarości (aż po grafitowy kolor granitu w łazience). W równie powściągliwy i przemyślany sposób zastosowano materiały wykończeniowe - głównie lakierowane szkło i MDF oraz kompozyt i żywica epoksydowa (na podłodze w korytarzu), które odpowiadają za nowoczesny charakter mieszkania, a także kamień i drewno nawiązujące do źródła inspiracji.

Salon z aneksem kuchennym i jadalnia

Strefa dzienna ma charakter otwarty, a na wspólnej przestrzeni zaaranżowano salon z aneksem kuchennym oraz jadalnią. Mimo ograniczenia wyposażenia do niezbędnego minimum, niewielki salon oferuje maksimum komfortu oraz relaks przy lampce wina lub wieczornym filmie.

Nowoczesna zabudowa kuchenna, wykonana z białego, lakierowanego MDF-u doskonale odnajduje się na otwartej przestrzeni. Pełne, wysokie tafle frontów przesłaniające wszystkie szafki, brak tradycyjnych uchwytów, podwieszany zlewozmywak oraz wbudowany okap pozwoliły zachować reprezentacyjny wygląd kuchni.

Nowoczesna zabudowa kuchenna

Pomimo eleganckiego i zarazem powściągliwego charakteru zabudowa kuchenna oferuje wiele praktycznych i nowoczesnych funkcji: przechowywanie w szufladach z elektrycznym wspomaganiem otwierania (Servo-Drive do szuflad Tandembox marki Blum), szufladach wewnętrznych pod zlewozmywakiem (na detergenty i środki czystości) czy - w specjalnie zaprojektowanej do przechowywania w miejscu pracy drobnego sprzętu AGD, np. tostera - szufladzie umieszczonej w narożniku zabudowy.

Biała cegła na ścianie

Ścianka działowa, przy której zaaranżowano jadalnię, oddziela strefę dzienną od korytarza. Wykończona została ceglanymi płytkami wapiennymi, które pojawiły się również na ścianie w sypialni. Aby podkreślić surowy charakter okładziny ich powierzchnia pozostała niepomalowana.

To właśnie ceglane płytki odpowiadają w dużej mierze na klimat i styl tego niewielkiego mieszkania oraz wprowadzają przyjemne odczucie chłodu, doskonale zbalansowane za pomocą drewna na podłodze w postaci dębowych desek.

Tekst: Anna Usakiewicz

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Józef, 2014-02-04 09:01:13

    wiedziałem, że łazienka będzie w kontrze! i to jest bardzo dobry pomysł, choć na czarnej ceramice wszystko widać i można to sprzątać co dzień. Brawa nie tylko dla architektów, ale też dla inwestorów, że zrealizowali ten koncept w całości
  • Hania, 2014-02-03 07:57:01

    Piękne mieszkanie, sterylne, ale brawo za konsekwencje dla architektow

POLECAMY W SERWISACH