Salon z oknami wychodzącymi na południe jest rozświetlony naturalnym światłem, odbijającym się od pomalowanych na biało ścian. Królowanie bieli równoważą szarości i drewno na podłodze. Fot. Vastanhem.se.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Salon z oknami wychodzącymi na południe jest rozświetlony naturalnym światłem, odbijającym się od pomalowanych na biało ścian. Królowanie bieli równoważą szarości i drewno na podłodze. Fot. Vastanhem.se.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
18 marz 2017 09:11

Białe wnętrze. Zobaczcie piękne, eleganckie mieszkanie

Średniej wielkości mieszkanie urzeka delikatną przytulnością. Dominującą biel ocieplono tutaj drewnem oraz spokojnymi szarościami.

Położone w malowniczej okolicy szwedzkiego wybrzeża mieszkanie zachwyca jasnymi kolorami, nieprzesadzoną elegancją oraz oferuje klasyczny, funkcjonalny podział przestrzeni. Kuchnia jest tutaj oddzielnym pomieszczeniem a połączony bezpośrednio z balkonem salon zachęca do niczym niezakłócanego wypoczynku. 

W mieszkaniu jest w sumie pięć pomieszczeń, skomunikowanych ze sobą tradycyjnym przedpokojem, witającym od progu domowników i gości. Po prawej stronie od wejścia urządzono przestrzenie przygotowywania i spożywania posiłków: kuchnię i sąsiadującą z nią jadalnię. Po drugiej stronie znalazła się sypialnia i salon. Na przeciwko wejścia, na końcu korytarza jest natomiast łazienka z wc. 

Wnętrze skąpano w bieli - białe są tutaj ściany, sufity, a także duża część mebli. Typową dla skandynawskich wnętrz śnieżną barwę ocieplono wizualnie drewnem, które obecne jest na podłogach wszystkich wnętrz poza łazienką. W salonie sterylność bieli przełamano również poprzez zastosowanie różnych odcieni szarości - czy to w formie miękkiego, dużego narożnika czy wygodnego fotela z podnóżkiem. 

Salon to typowa enklawa relaksu. Narożnik zaprasza do wypoczynku mnóstwem dekoracyjnych poduch, podnóżek zachęca do wygodnego usadowienia się na fotelu z książką. Przytulność dość solidnych mebli wypoczynkowych zrównoważono niewielką, lekką i podwieszaną szafką RTV, nad którą zawisł telewizor. Kuchnia to z kolei typowo skandynawskie królestwo z białymi meblami w dwóch rzędach. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Vastanhem.se.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH