W salonie dominują delikatne, jasne kolory. Dominację beżów i bieli przełamano ścianą w kolorze wymytej zieleni. Projekt i zdjęcia: Moon Refined Design.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

W salonie dominują delikatne, jasne kolory. Dominację beżów i bieli przełamano ścianą w kolorze wymytej zieleni. Projekt i zdjęcia: Moon Refined Design.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
03 marz 2015 14:48

Jasne mieszkanie młodego małżeństwa

W tym 30-letnim mieszkaniu właścicielka dorastała, tworząc wiele radosnych wspomnień. Teraz, jako świeżo upieczona młoda żona, wkroczyła w nowy etap życia, a wraz z nią - jej mieszkanie.

W Tachung - dzielnicy Nowego Tajpej, największego miasta na Tajwanie, wielkiej metropolii, w której mieszka blisko cztery miliony ludzi, znajduje się cichy, romantyczny zakątek, czerpiący ze spokoju skandynawskich domów. Mieszka tutaj młode małżeństwo, rozpoczynające nowe, wspólne życie.

Mieszkanie jest średniej wielkości. Na powierzchni 60 metrów kwadratowych urządzono przestrzeń dzienną z salonem i ciekawie wkomponowanym kącikiem z dodatkową sofą, sypialnią, oddzielną kuchnią, jadalnią i łazienką. Przestrzeń dzienną podzielono za pomocą przesuwnych drzwi, które można zamykać lub otwierać, w zależności od tego, czy domownicy potrzebują więcej prywatności czy też wzajemnej interakcji. 

Mieszkanie zyskało delikatne, kobiece - choć nie cukierkowe - kolory. Panują tutaj złamana biel, subtelne beże, delikatne szarości i kolor wymytej zieleni. Obok subtelnych barw, piękno przestrzeni nadają eleganckie tekstury. Na ścianie w salonie położono dekoracyjny kamień w beżowym odcieniu, który wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę, a biała zabudowa w jadalni i salonie jest delikatnie zdobiona, o klasycyzującej formie. Mieszkanie wizualnie ocieplają także podłogi, wykończone naturalnym drewnem. 

Aranżacja przestrzeni jest niezwykle konsekwentna. Meble wypoczynkowe i dodatki utrzymano w najmodniejszych, ziemistych tonacjach, harmonizujących z wykończeniem ścian. Duża kanapa w salonie ma jasnoszarą barwę, a towarzysząca mu ława barwę surowego, bielonego drewna. Niewielka sofa w kąciku, który może pełnić rolę przestrzeni wypoczynku jak i małego gabinetu, ma granatowy, piękny kolor, korespondujący z zielenią, wpadającą w błękit na ścianach. Szare zasłony w oknach i kraciaste dekoracyjne poduchy również wpisują się w dominującą paletę barw.

Całość aranżacji ma bardzo delikatny, lekki charakter, sprawiający, że przestrzeń zdaje się oddychać.

Projekt i zdjęcia: Moon Refined Design.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • agusia, 2015-03-14 12:34:22

    Jak przytulnie! Bardzo wdzięczne mieszkanie! :)

POLECAMY W SERWISACH