Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Przestronne wnętrze, wykończone jasnymi kolorami zachwyca prostotą i funkcjonalnością. Zlokalizowane od strony południowej liczne przeszklenia zapewniają bogaty dopływ dziennego światła. Fot. Alvhem Makleri.

Przestronne wnętrze, wykończone jasnymi kolorami zachwyca prostotą i funkcjonalnością. Zlokalizowane od strony południowej liczne przeszklenia zapewniają bogaty dopływ dziennego światła. Fot. Alvhem Makleri.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 02 wrz 2014 11:54 (aktualizacja: 05 wrz 2014 09:08)

Jasne, przestronne i piękne. To wnętrze w skandynawskim stylu

Powierzchnie pod skosami to wyzwanie aranżacyjne ale też wdzięczna materia, pozwalająca uzyskać niesamowite efekty, jeżeli wykorzystana z pomysłem. Zobacz przestronne mieszkanie na poddaszu w stylu skandynawskim, w którym sztuka ta udała się znakomicie.

Skandynawskie wnętrza kochamy za funkcjonalność i harmonię aranżacji. To mieszkanie na 6 piętrze starej kamienicy w malowniczej dzielnicy Göteborga Linnéstaden to kwintesencja skandynawskiego piękna i funkcjonalności.


Przestrzeń w jasnych kolorach

Wnętrze zostało gruntownie odrestaurowane w 2013 roku. Wyburzono część ścianek działowych, zyskując dzięki temu więcej przestrzeni, wykorzystując każdy zakamarek wnętrza. Ściany pomalowano na biało, podłogi wykończono bielonymi sosnowymi deskami, a wszystkie drzwi przemalowano na delikatną, pastelową barwę.

Jedna i pół kondygnacji

Z otwartej przestrzeni kuchni i salonu poprowadzono schody, wiodące na antresolę. Znajduje się tam mały pokoik-gabinet, w którym zmieszczono stół i niewielką biblioteczkę. Przestrzeń pod oknem dachowym zagospodarowano, montując niskie półki, do przechowywania książek. Światło wpadające przez przeszklenie, zlokalizowane w południowej połaci dachu rozświetla niewielkie pomieszczenie.

Stylowe detale

Tam gdzie na ścianach nie króluje biel, wykończono je wzorzystą tapetą z motywem kwiatowym. W trakcie remontu mieszkania, proste grzejniki wymieniono na żeliwne, vintage'owe, w kontrastującym z wszechobecną bielą kolorze czerni. 

Mieszkanie na sprzedaż za pośrednictwem szwedzkiej agencji Alvhem Makleri.

Źródło zdjęć: Alvhem Makleri.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA