Drewniana podłoga oraz bogato wykorzystane tekstylia uczyniły z jasnego salonu miejsce bardzo przytulne, zachęcające do wypoczynku. Fot. Krister Engström.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Drewniana podłoga oraz bogato wykorzystane tekstylia uczyniły z jasnego salonu miejsce bardzo przytulne, zachęcające do wypoczynku. Fot. Krister Engström.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
12 lut 2016 13:26

Jasne wnętrze: mieszkanie w stylu skandynawskim

Dwupokojowe mieszkanie średniej wielkości urządzono w jasnych, rześkich kolorach. Nie brak mu jednak przytulności dzięki tekstyliom i naturalnemu drewnu.

Po wejściu do mieszkania wita nas jasny hol, którego stylistyka zdradza estetykę całego wnętrza. Od progu bowiem przychodzi nam stąpać po naturalnej drewnianej podłodze w otoczeniu jasnych barw z przewagą bieli i drobnymi szarymi akcentami. 

Hol komunikuje ze sobą całe mieszkanie. Po lewej stronie przejdziemy do salonu, pięknie rozświetlonego naturalnym światłem, wpadającym przez pozbawione zasłon okna i odbijającym się od pomalowanych na śnieżnobiały kolor ścian. W salonie zrezygnowano z dużego dywanu czy nadmiaru ciężkich mebli. Ich nieobecność wynagradza ukryty za białymi drzwiami schowek, do którego możemy się dostać bezpośrednio z salonu. Przytulność buduje tutaj jednak drewniana podłoga oraz przyciągająca wzrok skóra na podłodze, a także liczne poduchy i narzuty, zachęcające do wypoczynku w zimne wieczory. 

Po prawej stronie od wejścia usytuowano z kolei zamkniętą kuchnię oraz sąsiadującą z nią jadalnię. Tutaj również panuje jasna kolorystyka - biel stonowana delikatnie przez obecność szarości. Kuchnia to typowe skandynawskie wnętrze, jest zatem funkcjonalna, z dużą ilością miejsca do przechowywania, podręcznymi półkami i uchwytami na akcesoria kuchenne, a także z drewnianym blatem wieńczącym białą zabudowę. Biel dominuje również w niewielkiej, aczkolwiek funkcjonalnej łazience usytuowanej na przeciwko wejścia do mieszkania. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.se

Zdjęcia: Krister Engström.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH