Ściany, podłogi i sufit pomalowano na biały kolor. Wszechobecną biel ocieplają przytulne tekstylia: włochaty dywanik i liczne poduszki w ciepłych jesiennych barwach. Fot. Alvhem Makleri.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Ściany, podłogi i sufit pomalowano na biały kolor. Wszechobecną biel ocieplają przytulne tekstylia: włochaty dywanik i liczne poduszki w ciepłych jesiennych barwach. Fot. Alvhem Makleri.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
28 paź 2016 09:44

Mała kawalerka. Urządź ją po skandynawsku!

Mieszkanie z jednym pokojem niemal w całości pomalowano na biało. Białą farbą pokryto podłogi, ściany i sufity. Powstałe sterylne wnętrze ocieplają tekstylia, drewniane akcenty i zabytkowe sztukaterie.

Jak urządzić jednopokojowe mieszkanie w zabytkowej kamienicy z początków XX wieku? Malujemy wszystkie powierzchnie na biało, stawiamy na funkcjonalną otwartą przestrzeń i ocieplamy wnętrze dekoracyjnymi akcentami.

Efekt będzie podobny do tego urokliwego mieszkania w spokojnej, malowniczej okolicy Göteborga w Szwecji. Zlokalizowane w budynku z 1903 roku i odrestaurowane na przełomie lat 2011 i 2012, jednopokojowe wnętrza zachwyca i inspiruje.

Mieszkanie otwarte na przestrzeń

Niemal całe mieszkanie zaplanowano na otwartej przestrzeni. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest niewielka łazienka. Salon z kącikiem telewizyjnym, jadalnia i kuchnia stanowią jeden przestronny pokój dzienny. Wrażenie przestronności uzyskano poprzez zastosowanie kilku trików.

Brak ścianek działowych i przenikanie się przestrzeni to jeden sposób na uzyskanie obszernego wnętrza. Podłoga w jednakowym kolorze dodatkowo potęguje wrażenie nieograniczonej przestrzeni. Wysokie podwójne okna, pokrywające niemal w całości jedną ścianę, oferują bogaty dostęp światła oraz zapewniają nieskrępowany widok na krajobraz na zewnątrz. Umieszczone na przeciwko okien lustro dodatkowo powiększa optycznie wnętrze.

Wnętrze skąpane w bieli

Skandynawowie kochają biel, a my z kolei kochamy za nią skandynawskie wnętrza. W tym mieszkaniu biel stanowi zdecydowanie główny element kolorystyki wnętrza. Pokryto nią zarówno podłogi, jak i ściany z sufitami. Białe są także meble kuchenne, narożna kanapa i wysoka, dominująca w pokoju dziennym szafa z garderobą i biblioteczką.

Wnętrze ocieplają przytulne akcenty dekoracyjne i tekstylia. Na podłodze są to dywany w stonowanych barwach, na kanapie -  poduchy w ciepłych jesiennych kolorach. Niektóre z mebli – w tym stanowiący centralny punkt kuchni stolik – zachowano w naturalnej kolorystyce drewna.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż za pośrednictwem agencji Alvhem Makleri.

Zdjęcia: Alvhem Makleri.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Graża, 2016-11-10 12:18:02

    Dla mnie jak w szpitalu. zbyt sterylnie i za mało przytulnie. Sama mam kawalerkę, ale znalazłam miejsce na małą galeryjkę, która zdobi w sumie całe mieszkanie.

POLECAMY W SERWISACH