Granicę pomiędzy poszczególnymi funkcjami otwartej strefy dziennej zaznacza mocniej czarna, delikatnie industrialna półka, poprowadzona wzdłuż półwyspu. Projekt: Studio Raanan Stern. Fot. Gidon Levin.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Granicę pomiędzy poszczególnymi funkcjami otwartej strefy dziennej zaznacza mocniej czarna, delikatnie industrialna półka, poprowadzona wzdłuż półwyspu. Projekt: Studio Raanan Stern. Fot. Gidon Levin.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
29 wrz 2015 09:48

Małe, jasne mieszkanie. Tak wygląda po remoncie

Stare, nieduże mieszkanie poddano gruntownemu remontowi. Powstało jasne wnętrze pełne światła.

Oryginalny układ pomieszczeń został całkowicie zmieniony. Starą łazienkę otwarto i powstała w niej kuchnia, połączona z salonem, a w miejscu starej kuchni-kiszki urządzono łazienkę. Organizacja przestrzeni została zaprojektowana w oparciu o jeden cel: rozprowadzenie światła i powietrza w pomieszczeniach. 

To drugie ułatwiają wiatraki zamontowane pod sufitem, przynoszące ulgę w suchym, tel-awiwskim klimacie. Dostęp światła ułatwiają częściowo przezierne, przeszklone ścianki, okalające sypialnię. Szklane są również przesuwne drzwi do łazienki. Świeżość we wnętrzu potęgują również jasne kolory. Dominującą barwą jest tutaj biel, królująca na ścianach, której sterylność przełamuje drewniany parkiet na podłodze. 

Charakter we wnętrzu budują meble oraz dodatki. Delikatnie industrialny klimat wprowadza metalowa półka, poprowadzona wzdłuż półwyspu, oddzielającego kuchnię od salonu. Czarny kolor mebla elegancko kontrastuje z białą kuchnią i harmonizuje z wiatrakiem i lampami zwisającymi z sufitu. 

Podział pomiędzy strefą gotowania a wypoczynku jest spotęgowany przez różną posadzkę na podłodze. W salonie zdobi ją klasyczna, parkietowa jodełka, podczas gdy w kuchni są to płytki w stylu blisko-wschodnim. Wystrój mieszkania akcentują elementy, wyszukane na różnych pchlich targach - zarówno tych lokalnych w Tel-awiwie, jak i z bazarów w innych krajach. 

Projekt: arch. Raanan Stern, arch. Shany Tal/Studio Raanan Stern.

Zdjęcia: Gidon Levin.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH