Zabudowa kuchenna wykonana została na zamówienie (przez Top Mebel), według projektu architekt. Fronty łączą biały mdf lakierowany i fornir teakowy. Do mebli dobrano sprzęt AGD (Ardo) oraz okap (Teka). Przestrzeń między szafkami górnymi a blatem roboczym, wypełniono niebanalnie: tapetą z barokowym ornamentem, zabezpieczoną szkłem. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Zabudowa kuchenna wykonana została na zamówienie (przez Top Mebel), według projektu architekt. Fronty łączą biały mdf lakierowany i fornir teakowy. Do mebli dobrano sprzęt AGD (Ardo) oraz okap (Teka). Przestrzeń między szafkami górnymi a blatem roboczym, wypełniono niebanalnie: tapetą z barokowym ornamentem, zabezpieczoną szkłem. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 gru 2011 12:41

Małe mieszkanie dla dziewczyny. W jasnych kolorach

Mieszkanie łączy to wszystko, co zachwyciło ją w świece designu współczesnego i minionego Wybrane przez młodą kobietę elementy zostały potem uporządkowane przez twórczą wizję projektantki.

Projekt mieszkania powstawał w bardzo przyjemnych okolicznościach. Poza pięknym wnętrzem, zrodziła się również przyjaźń między właścicielką mieszkania a autorką aranżacji. Od pierwszej rozmowy o projekcie, która odbyła się fryzjera, młoda przebojowa kobieta i arch. Małgorzata Mazur doskonale się rozumiały.

Panie były zachwycone stylem glamour i ogromnymi możliwościami, jakie wnosi on do wnętrza.

Wzajemnie dodawałyśmy sobie odwagi – opowiada architekt. – Kasię inspirowały kryształowe żyrandole. Ja poszłam jeszcze dalej i w każdym wnętrzu, nawet w łazience, zastosowałam ozdobne oświetlenie. Narzuciłam też kolorystykę wnętrza: biele i kremy. Kasia postanowiła je ocieplić tapetami. I tak w kółko...

Fusion glamour

Architekt stworzyła koncepcję „fusion glamour” – łączącą błyskotki z prostym, stonowanym wyposażeniem, a pani domu, z wielka pasją, wyszukiwała wszelkie dekoracje i drobiazgi budujące nastrój.

– Początkowo chciałam urządzić mieszkanie w kolorystyce brązów i kremów – wspomina Kasia. – Gosia przekonała mnie do bieli. I miała rację – to bardzo wdzięczny kolor. Biel pozwala na totalne przemiany wnętrza, kiedy tylko ma się na to ochotę. Najpierw dobrałam różowe dodatki i przez pewien czas było tu bardzo dziewczęco i subtelnie. Potem zdecydowałam się na metaliczne akcenty, dlatego dziś dużo tu złota i srebra.

Zarówno pierwsze, jak i drugie wcielenie mieszkania Kasi miało swój urok. Tonizująca, wszechobecna biel otworzyła go na metamorfozy. Obecna tu dziś mieszanka „biżuteryjnych” dodatków zdominowała przestrzeń, ale kto wie, co nastąpi po karnawale... Może będzie to stylizacja "eko", za sprawą naturalnych akcentów w kolorach ziemi i zieleni?

Jadalnia reprezentacyjna

Pani domu najbardziej zadowolona jest z jadalni, bo lubi zapraszać tu gości. Wszystko, co wyposaża tę strefę, wydaje się pochodzić z innej bajki, ale razem tworzy całkiem zgraną całość.

Sekret tego mariażu? Zręczne fusion, które odważnie przełamuje stereotypy, by stworzyć nową jakość. Wszystko jakby znane z zupełnie innych kontekstów, ale w tym nowym połączeniu wyjątkowo zjawiskowe.

Przy modernistycznym stalowo-szklanym stole ustawiono sześć krzeseł inspirowanych słynnymi Panton Chair, które nieustannie – od momentu powstania na przełomie lat 50-60. – wciąż odciskają swoje piętno na designie. Na ścianie w głębi, zawieszono potężne lustro w złotej ramie o barokowych reminiscencjach.

Nawet lampa wisząca wydaje się być nową interpretacją czegoś znanego... Przypomina model „FUN 1DM” projektu Vernera Pantona z 1964 roku, tyle że tutaj, zamiast delikatnej perłowej masy, pojawiają się srebrne, metaliczne dyskotekowe krążki. Takie swobodne wędrówki po stylach bywają niebezpieczne, ale jakże ekscytujące...

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • meblolandnet-pl, 2012-08-28 16:49:02

  faaajnie :) bardzo przyjemnie :)
 • furnite-pl, 2012-05-25 13:44:42

  genialne, lampa zjawiskowa, kolory obłedne, można sie zapomniec :)
 • Adele, 2011-12-25 10:47:05

  Witam! projekt bardzooo mi się podoba, genialne wykorzystanie przestrzeni, genialne dobranie kolorystyki.

  Czy mogę dowiedzieć się co znajduje się na podłodze w tych pomieszczeniach?? Panele, deski?? Jaki wzór?

  Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam redakcję!

POLECAMY W SERWISACH