Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ze względu na mały metraż mieszkania salon połączono z sypialnią. Przestrzeń dzienną wyznacza okrągły dywan. Fot. Stadshem/Jonas Bergman.

Ze względu na mały metraż mieszkania salon połączono z sypialnią. Przestrzeń dzienną wyznacza okrągły dywan. Fot. Stadshem/Jonas Bergman.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 02 lut 2015 14:24 (aktualizacja: 13 lut 2015 09:52)

Małe mieszkanie. Jasne wnętrze w pięknym stylu

Mieszkanie w starym budynku z 1923 roku zachwyca wysmakowanym wystrojem i ilością naturalnego światła. Mały metraż wydaje się znacznie większy dzięki dominującym jasnym kolorom.

Jak urządzić małe mieszkanie, aby wydawało się większe? Sekret tkwi w jasnych kolorach, dużych lustrach i połyskujących powierzchniach. Właśnie takie sztuczki wizualne zastosowano w tym pięknym, eleganckim mieszkaniu w starym budynku. 

Ściany pomalowano na kolor biały lub jasnoszary, podłogę wykończono bielonym drewnem, a większość mebli wybrano w jasnej kolorystyce. W salonie stoi delikatna szara sofa i biała szafka RTV, w kuchni białą zabudowę wykończono dodatkowo na połysk, który odbija światło i buduje we wnętrzu wrażenie przestronności, białe są również tekstylia w strefie sypialni.

W mieszkaniu jest sporo dekoracyjnych dodatków, jednak są one tak dobrane, aby nie przytłaczać wnętrza. Czarno-białe, eleganckie grafiki czy biały, tekstylny żyrandol wpisują się idealnie w lekki klimat mieszkania. Chłodne barwy ocieplają optycznie drewniany blat w kuchni, brązowy puf w salonie i pomarańczowa dekoracyjna poducha.

Triki optyczne połączono tutaj z ciekawym rozplanowaniem funkcji mieszkania i połączeniem ich w obrębie wspólnych przestrzeni. Według tej zasady: sypialnię połączono z niewielkim salonikiem, a kuchnię z jadalnią. Dzięki takiemu nietypowemu rozwiązaniu, małe mieszkanie zostało wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje. Udało się nawet wygospodarować miejsce na niewielki hol!

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.

Zdjęcia: Jonas Bergman.

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA