Fot. Łukasz Borusowski,  Studioqla fotografia.

Zobacz galerię [27 zdjęć]

Fot. Łukasz Borusowski, Studioqla fotografia.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
29 gru 2016 11:05

Małe mieszkanie w Łodzi: wyjątkowa kuchnia i wakacyjne kolory

Niewielkie wnętrze mieszkania jest nowoczesne i funkcjonalne. Nadruk na kuchennych szafkach inspirowany obrazem Gustawa Klimta to jego prawdziwa gwiazda.

48-metrowe mieszkanie w Łodzi mieści się w dwupiętrowym bloku z cegły z lat 50, położonym w zielonej okolicy na przedmieściach miasta. Mieszkanie pierwotnie miało inny rozkład pomieszczeń i funkcji. Uległy one jednak całkowitej przemianie. Ceglane ścianki działowe zostały wyburzone, a wnętrze zostało zaaranżowane od początku. 

Projektem wnętrza zajęły się Joanna Pytlewska-Bil i Danuta Dziubek z Pink Pug Design Interior. Asia Pytlewska to projektantka znana głównie z oryginalnych projektów z dziedziny wzornictwa przemysłowego, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i uczestniczka wielu międzynarodowych wystaw designu. Jej ekologiczne, kolorowe propozycje tworzone z myślą o środowisku w ciągu kilku lat zdołały podbić serca miłośników ekodesignu w Polsce i na świecie (galerię prac Asi Pytlewskiej można zobaczyć tutaj). Pink Pug Design zajmuje się także projektowaniem wnętrz i efekt tych prac możemy podziwiać w prezentowanym wnętrzu.

Po zmianach przestrzeń mieszkania składa się z holu, pokoju dziennego z otwartym aneksem kuchennym, łazienki oraz sypialni. Uwagę zwraca najbardziej ciekawa kuchnia, której szafki zdobi nadruk inspirowany obrazem "Pocałunek" Gustawa Klimta. Pięknie się prezentuje w duecie z fornirowanymi szafkami dolnymi, a przede wszystkim wiszącą nad stołem lampą Convallaria projektu Asi Pytlewskiej.

Wystrój wnętrza jest prosty i nieco minimalistyczny, choć nie brak mu przytulności i ciepła. Właścicielom zależało aby było tu funkcjonalnie - na niewielkiej przestrzeni ma to ogromne znaczenie. Projektantki zadbały więc aby mieszkanie było wygodne i dobrze zorganizowane.

  • Zdaniem projektantki wnętrza

    Joanna Pytlewska-Bil, Pink Pug Design Interior

    Jest to pierwsze mieszkanie młodego małżeństwa, dla którego przede wszystkim liczyła się funkcjonalność i przestrzeń. Dlatego zdecydowaliśmy się  na otwarcie kuchni na salon. Motywem przewodnim wnętrza została twórczość Gustawa Klimta, którego twórczość uwielbia Pani domu. Jest ona również autorką kopii obrazu Gustawa Klimta "Pocałunek", który wisi w przestrzeni pokoju dziennego i stał się dopełnieniem nadruku na frontach szafek kuchennych. Tłem dla barwnej twórczości malarza jest pozostała stylistyka wnętrza w kolorystyce szarości, bieli, beżu i brązów, wzbogacona o modne w tym sezonie akcenty koloru Pantone Freesia. W części wypoczynkowej na uwagę zasługują stoliki z surowego dębu oraz elementy dziergane takie jak dywan i poduszki, które nadają całemu wnętrzu przytulności. Najbardziej zadowoleni jesteśmy z nowego podziału mieszkania, jego funkcjonalności oraz nowoczesnego, a zarazem ciepłego stylu, w którym utrzymana jest przestrzeń.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH