Dzięki jasnym kolorom i światłu wpadającemu do wnętrza przez duże przeszklenia balkonowe, salon wydaje się znacznie większy niż jest w rzeczywistości. Fot. Stadshem.se/Janne Olander.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Dzięki jasnym kolorom i światłu wpadającemu do wnętrza przez duże przeszklenia balkonowe, salon wydaje się znacznie większy niż jest w rzeczywistości. Fot. Stadshem.se/Janne Olander.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
17 marz 2015 11:21

Małe mieszkanie w szarościach i bieli. Tak urządzisz 35 metrów!

Jednopokojowe, małe mieszkanie typu studio nie wygląda na swój metraż. Jasne kolory i pomysłowe rozwiązania aranżacyjne sprawiły, że zachwyca światłem i... przestronnością.

W drewnianym domu, wybudowanym w latach 30-tych XX wieku znajduje się niewielkie, jednopokojowe mieszkanie, zachwycające jasnymi kolorami, eleganckim wykończeniem i romantycznym wystrojem. Na niewielkiej przestrzeni zaledwie 35 metrów kwadratowych, udało się stworzyć piękne mieszkanie, nie zdradzające swoich niewielkich rozmiarów.  

Po wejściu do mieszkania naszym oczom ukazuje się jasny hol, który komunikuje wszystkie funkcje mieszkania. Po prawej stronie znajdziemy piękny, przestronny salon, po przeciwległej - kuchnię z jadalnią, a zaraz obok wejścia, łazienkę. Salon dodatkowo mieści również funkcję sypialni, z niewielkim łóżkiem wpasowanym w jeden z rogów pomieszczenia. Jeśli domownikowi będzie zależało na prywatności, w każdej chwili można przesłonić łóżko przygotowaną do tego zasłoną.

W mieszkaniu dominują jasne kolory, które pełnią praktyczną funkcję, powiększając wizualnie przestrzeń, ale też dodają wnętrzom eleganckiej prezencji. Nie ma jednak mowy o zbytniej sterylności i atmosferze gabinetu lekarskiego. Niektóre ze ścian pomalowano na jasnoszary kolor, na podłodze w salonie jest drewniany parkiet - pozostałość z oryginalnego wyposażenia domu, a w kuchni laminowana podłoga w kolorze czekoladowego drewna. Wszystko to urozmaica aranżację wnętrza, budując w nim przytulną atmosferę. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.

Zdjęcia: Janne Olander.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kaziu, 2016-11-24 13:35:19

    Do małego mieszkania idealnie pasuje ;t=30s
  • agusia, 2015-03-31 18:16:49

    Trudno uwierzyć, że to tylko 35 metrów... aż śmiem wątpić :> No ale biel robi swoje...

POLECAMY W SERWISACH