Sofę z przytulnymi, dekoracyjnymi tekstyliami wpasowano we wnękę okienną o oryginalnym kształcie. Przed sofą położono miękki, szary dywan, niewielki stołek oraz elegancki stolik kawowy. Całość tworzy przestrzeń salonu. Fot. Stadshem.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Sofę z przytulnymi, dekoracyjnymi tekstyliami wpasowano we wnękę okienną o oryginalnym kształcie. Przed sofą położono miękki, szary dywan, niewielki stołek oraz elegancki stolik kawowy. Całość tworzy przestrzeń salonu. Fot. Stadshem.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
11 lis 2016 10:56

Małe wnętrze: 30-metrowa, piękna kawalerka

Niewielkie mieszkanie ma zaledwie 31 metrów kwadratowych. Na tej niewielkiej przestrzeni urządzono jednak piękne, jasne wnętrze, nie zdradzające małego metrażu.

Na poddaszu starego budynku z 1918 roku, znajduje się piękne, przytulne mieszkanie. Na niewielkiej powierzchni urządzono tutaj funkcjonalną kuchnię, salon, pełniący również rolę sypialni oraz wygodną łazienkę. 

Po wejściu do mieszkania, naszym oczom ukazuje się salon, przechodzący dalej w kuchnię oraz urządzona w rogu pomieszczenia, granicząca z salonem sypialnia. We wnętrzu wykorzystano każdy skrawek przestrzeni. Kanapę wpasowano we wnękę okienną w skośnej ścianie, a miejsce za kanapą zagospodarowano jako praktyczną, pojemną półkę.

Ponieważ skośna ściana pozbawiona jest ścianki kolankowej, skosy spotykają się bezpośrednio z podłogą, uniemożliwiając ustawienie w tym miejscu dużych mebli. Zamiast tego, powierzchnię przy podłodze wykorzystano jako niewielką półkę na małym podeście.

Pomieszczenia o różnych funkcjach oddzielono niewielkim półwyspem. Mimo niewielkiej powierzchni mieszkania, w kuchni znalazło się wszystko to, co jest niezbędne do komfortowego przyrządzania posiłków. 

Na ścianie pozbawionej skosów zaplanowano aneks kuchenny z obszerną powierzchnią roboczą, na której zmieszczono funkcję gotowania, zlewozmywak z ociekaczem oraz całkiem spory odcinek blatu, pozwalający na ciachanie i krojenie żywności. W rogu pomieszczenia pod ścianą udało się zlokalizować pojemną lodówkę, a w jej sąsiedztwie wpasowano niewielki stolik. 

We wnętrzu króluje biel, która rozświetla pomieszczenia i powiększa je optycznie. Z bielą kontrastuje ciemna, drewniana podłoga. Przytulności wnętrzu dodają liczne poduszki, którymi udekorowano sofę w kąciku wypoczynkowym, towarzyszący im miękki dywan oraz narzuta w sypialni. Swojskości aranżacji dodają odsłonięte belki stropowe. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.

Zdjęcia: Stadshem.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • agnieszka, 2017-09-17 07:18:57

    a gdzie jest jakaś duża szafa na wszystkie graty, ciuchy itp.?

POLECAMY W SERWISACH