Urokliwy salon urządzono z naciskiem na rustykalny charakter wnętrza. Kreatywnie potraktowano meble: podstawkę pod nocną lampkę wykonano z drewnianego pieńka, a funkcję stolika pełni wiklinowy kufer. Fot. Stadshem.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Urokliwy salon urządzono z naciskiem na rustykalny charakter wnętrza. Kreatywnie potraktowano meble: podstawkę pod nocną lampkę wykonano z drewnianego pieńka, a funkcję stolika pełni wiklinowy kufer. Fot. Stadshem.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
07 lut 2017 09:25

Mały dom w skandynawskim stylu

Skandynawski styl jest funkcjonalny, przytulny i urzeka jasnymi barwami. Klasycznym przykładem wszystkiego, co w nim kochamy jest ten wdzięczny 60-metrowy mały dom.

Szukając azylu od miejskiego zgiełku udajemy się w malowniczą nadmorską okolicę, zaledwie trzy kwadranse podróży samochodem od Göteborga. Czeka tam na nas piękny dom letniskowy, odrestaurowany i gotowy na przyjęcie domowników.

Pojemne 60 metrów

Na powierzchni 60 metrów zmieszczono pięć pokoi i kuchnię. Na parterze znajdziemy salon, pokój dzienny, kuchnię i obszerną jadalnię. Poddasze to pokój przejściowy, za którym ukryto przestronną sypialnię małżeńską.

Wejście do środka zlokalizowano po dwóch stronach budynku. Z jednej strony za drzwiami powita nas niewielki hol, sąsiadujący bezpośrednio z pokojem dziennym. Z drugiej – dostępna z salonu, przeszklona słoneczna weranda z widokiem na malowniczą okolicę. Na poddasze prowadzą dostępne bezpośrednio z holu otwarte schody.

Styl rustykalny

Choć dom został wyremontowany, zachowano wiele z elementów oryginalnego wnętrza. Piec na drewno, boazeria i szprosy w oknach pochodzą jeszcze z 1914 roku. W środku panuje przytulny, rustykalny klimat. Odsłonięte belki stropowe, wszechobecne na ścianach, podłogach i w formie mebli drewno oraz stary tradycyjny piec nadają wnętrzom swojskiego wyrazu.

Dominująca we wnętrzach biel, przytulne tekstylia w pastelowych kolorach i swobodny dostęp światła dziennego sprawiają, że przestrzeń nabiera ciepłego, domowego klimatu. Ściany w obszernej jadalni pomalowano na spokojny kolor pastelowej zieleni, nadając wnętrzu stonowanej elegancji.

Dom na sprzedaż, wystawiony za pośrednictwem agencji Stadshem.

Źródło zdjęć: Stadshem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH