Wnętrze rozświetlają liczne okna połaciowe. Wpadające przez nie światło odbija się od białych ścian i mebli. Projekt: Superpozycja architekci. Fot. Przemek Skóra.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Wnętrze rozświetlają liczne okna połaciowe. Wpadające przez nie światło odbija się od białych ścian i mebli. Projekt: Superpozycja architekci. Fot. Przemek Skóra.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
27 lut 2017 09:46

Mieszkanie na poddaszu: zobacz piękne, jasne wnętrze w Gliwicach

Adaptacja poddasza w starej kamienicy była prawdziwym wyzwaniem. Strych był zrujnowany i wymagał radykalnego remontu. Zobaczcie, jak poradzili sobie z nim architekci.

Pierwszym krokiem było stworzenie układu funkcjonalnego, który wykorzystywałby jak największą powierzchnię. Ponieważ wnętrza były wysokie, architekci postanowili wykorzystać tę cechę i zbudować antresolę. Dzięki obecności półpiętra zyskano dodatkową powierzchnię użytkową, na której urządzono sypialnię, garderobę i schowek. 

Wnętrze sprawia wrażenie bardzo przestronnego. Efekt ten uzyskano dzięki zachowaniu oryginalnej wysokości pomieszczeń, a także zastosowaniu dużej ilości okien połaciowych, które doświetlają wszelkie zakamarki dziennym światłem, pięknie odbijającym się od jasnych ścian w strefie dziennej.

Urządzając mieszkanie architekci z pracowni "Superpozycja architekci" wykorzystali istniejące elementy konstrukcji budynku. Wyeksponowali więźbę dachową oraz odkryli starą cegłę. Dzięki tym zabiegom wnętrze nabiera współczesnego wyrazu. Z kolei do wykonania drewnianych blatów i stołów wykorzystano stare drewno rozbiórkowe.

Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna z wysokim sufitem, otwierającym się na antresolę. Ta przesłonięta jest przeszkloną ścianką, która pozwala obserwować z góry domowników w salonie i kuchni. Ze starej pralni utworzono łazienkę, pomieszczenie gospodarcze i garderobę. W łazience odsłonięto cegłę, którą pomalowano na kolor grafitowy. Wydzielono również miejsce na prysznic i wannę. Stare, nierówne drewno zestawiono z odcieniami bieli i szarości. 

Elementami wyposażenia wnętrz są głównie jasne, proste meble, które za zadanie mają wtopić się w tło. Aranżacja mieszkania wzbogacona jest o dodatki, które dodają charakteru-obrazy, fotografie w ramach. 

Projekt: Superpozycja architekci, www.superpozycja.com

Zdjęcia: Przemek Skóra, www.goodshot.pl

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH