Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Domownicy mogą zostawiać sobie tutaj humorystyczne notatki lub spisywać listę zakupów. Napisy wyeksponuje lampa zamontowana w ścianie. Projekt: SHOKO.design. Fot. Małgorzata Opala.

Domownicy mogą zostawiać sobie tutaj humorystyczne notatki lub spisywać listę zakupów. Napisy wyeksponuje lampa zamontowana w ścianie. Projekt: SHOKO.design. Fot. Małgorzata Opala.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 lip 2016 09:17 (aktualizacja: 22 lip 2016 10:37)

Mieszkanie w stylu retro. Zobacz piękne wnętrze

"Kreatywne podejście właścicieli do projektowanej przestrzeni pozwoliło prawdziwie rozwinąć nam skrzydła" - tak projektanci opisują pracę nad tym mieszkaniem. Zobaczcie efekty.

Duża doza zaufania ze strony inwestorów przy ich jednoczesnym zaangażowaniu w projektowanie sprawiła, że współpraca projektantów z klientami układała się niezwykle pomyślnie i przebiegała bardzo sprawnie. Właściciele ze swojej strony szukali dodatków w sklepach z antykami, a projektanci wpadali na coraz to odważniejsze, nietuzinkowe pomysły.

Tym, z którego są szczególnie dumni jest jedna ze ścian w przedpokoju, którą zdobią trójkąty w różnych odcieniach błękitów i szarości. "Wszyscy pytają jaka to tapeta" - przyznaje z uśmiechem Maria Olejnik z SHOKO.design. Uśmiech skrywa sekret ściany, której bynajmniej nie zdobi tapeta. Trójkąty namalowane zostały farbami ściennymi, dzięki czemu osiągnięty wzór jest unikatowy.

Wnętrze urządzono w stylu eklektycznym, z dużym naciskiem na modną stylistykę skandynawską, przeplataną elementami w klimacie retro. Zamiast popularnej białej zabudowy, aneks kuchenny tworzą efektowne szare meble w delikatnie klasycyzującej manierze. Ścianę nad blatem zdobią, często spotykane w skandynawskich kuchniach, płytki imitujące tradycyjne, białe kafle.

Oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach zostało utrzymane w industrialnym klimacie i wprowadza do wnętrza element surowości. Do estetyki loftowej nawiązuje również ściana w salonie za telewizorem, którą wyłożono czerwoną cegłą. Całość pięknie ożywiają kolorowe dodatki. Z neutralną kolorystyką, w której dominują szarości, biel i beże, zaakcentowane mocniejszą czernią, idealnie wpisują się żółte i turkusowe detale. 

Projekt: SHOKO.design.

Zdjęcia: Małgorzata Opala

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA