Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W jadalni beżowy kolor ścian sąsiaduje ze stylową tapetą. Fot. Alvhem Makleri.

W jadalni beżowy kolor ścian sąsiaduje ze stylową tapetą. Fot. Alvhem Makleri.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 01 sie 2014 10:42 (aktualizacja: 02 wrz 2014 08:37)

Modny skandynawski styl: tak możesz urządzić mieszkanie!

Jasne, przestronne wnętrze, białe meble i ściany, stylowe sztukaterie i ozdobne listwy i typowa dla Skandynawii prostota. Oto wnętrze, w którym każdy poczuje się jak w domu!

To 75-metrowe mieszkanie mieści się w ceglanej kamienicy z 1928 roku i zachowało wiele ze swojego przedwojennego uroku: dającą wiele możliwości wysokość ścian (2,9 m), ozdobne listwy i sztukaterie czy klasyczne okna w głębokich niszach. Choć niedawno przeprowadzono w nim gruntowny remont, właściciele starali się zachować nie tylko skandynawską niewymuszoną prostotę, ale przede wszystkim niepowtarzalny klimat. 

Przede wszystkim biel

Jasne kolory ścian i wyposażenia to chyba najbardziej rozpoznawalne cechy stylu skandynawskiego. Nie inaczej jest i w tym wnętrzu. Ściany pomalowane na jasnobeżowy, subtelny kolor w salonie zestawiono z połyskliwą srebrzystą tapetą w klasyczne roślinne wzory. W połączeniu z podłogami, na których znalazł się naturalny jasny parkiet, daje to wrażenie lekkości i przestronności, podkreśla także klasyczny charakter wnętrza. 

Meble w salonie to kolejna wariacja na temat jasnej palety barw. Stanęła tu wygodna beżowa kanapa na nóżkach, niska biała szafka i stolik, a całość ociepla jasnoszary dywan. W tym towarzystwie równie klasycznie prezentuje się jadalnia, w której znalazł się biały stół i gięte krzesła jakby żywcem przeniesione z poprzedniej epoki

Biała kuchnia: uniwersalna i zawsze modna

Białą kuchnię urządzono w typowym skandynawskim stylu: mamy tu drewniane szafki kuchenne, których urodę podkreślają jeszcze błyszczące srebrne uchwyty, mamy stylową białą cegłę nad blatem i zupełnie nietypowe, choć wygodne, wyjście z kuchni na duży balkon.

W beżach i bielach zaaranżowano także sypialnię. Dzięki tym zabiegom (a także dziennym świetle, którego w tym wnętrzu nie brakuje) można tu wypoczywać i spać bez przeszkód. A po odpoczynku uda  się do urządzonej prosto, ale z klasą łazienki, której urodę podkreślają płytki w stylu retro.

Mieszkanie  na sprzedaż za pośrednictwem szwedzkiej agencji Alvhem Makleri.

Źródło zdjęć: Alvhem Makleri

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA