Fot. Svenskfast.se.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Fot. Svenskfast.se.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
27 maj 2014 19:36

Na poddaszu w skandynawskim stylu: mieszkanie z duszą

Wnętrze mieszczącego się na poddaszu mieszkania, choć urządzone na skandynawską nutę, jest nowoczesne i minimalistyczne. Oszczędna paleta kolorów i dobrane ze smakiem wyposażenie sprawiają, że aranżacja jest lekka i pełna światła.

Mieszkanie znajduje się na poddaszu i, jak przystało na skandynawski styl, jest skąpane w bieli. Wysokie sufity, skosy, pomalowane na biało belki stropowe i ciekawe białe schody prowadzące na atresolę - wszystko to dodaje wnętrzu charakteru i atmosfery typowej dla kamienic z zabytkowego centrum Sztokholmu. Mimo to mamy tu także sporą dawkę nowoczesności.

Retro i nowoczesność w jednym wnętrzu

Stanowią o niej przede wszystkim nieco minimalistyczne meble wypoczynkowe w oszczędnej palcie kolorów. Czerń i grafit skontrastowane z bielą dodatkowo podkreślają geometryczne formy mebli i wzory dodatków i dekoracji. Nowoczesne czarne stoliki kawowe pięknie się prezentują na geometrycznym czarno-białym dywanie w stylu lat 60., zwłaszcza że doskonale dobrano do niego wzorzyste poduszki dekoracyjne. Pod skosem znalazło się także bardzo sprytne miejsce na duży telewizor, a nad grzejnikami stworzono dodatkowe półki na dekoracyjne drobiazgi.

Tuż obok stanęła niewielka jadalnia. Okrągły stół pozwala zaoszczędzić przestrzeń, a ciekawe krzesła dodają jej charakteru. W tym towarzystwie niewielka biała kuchnia prezentuje się prawie że "salonowo" - meble wykonano na zamówienie tak, by idealnie dopasowały się do skosów. Piękny drewniany blat podkreśla prostotę i naturalny charakter aranżacji.

Źródło zdjęć: Svenskfast.se.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH